Ekranizacje i adaptacjeFilmy na podstawie książekPolecamyReportaże

Książka Czas krwawego księżyca będzie zekranizowana. W głównej roli DiCaprio, za kamerą Scorsese!

Książka Czas krwawego księżyca

Obecnie nikt nie ma wątpliwości, że kiedy Leonardo DiCaprio i Scorsese łączą siły, efektem może być oscarowy film. Osobiście jestem ogromną fanką Leonardo DiCaprio. Jest on przykładem aktora, który w świadomości widzów przekształcił się z bożyszcza nastolatek w aktora najwyższego formatu.

Przeczytajcie, o czym jest książka Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI Davida Granna i co sprawiło, że historią opisaną w tej książce zainteresowały się tak znane nazwiska w świecie filmowym. Tytuł ukazał się w Polsce w lutym tego roku. Natomiast za granicą  premiera książki miała miejsce 18 kwietnia 2017. Dzieło Granna już zebrało pokaźną liczbę ważnych nagród literackich.

„Kiedy czytałem książkę Davida Granna, od razu widziałem w głowie tych ludzi, konkretne sceny, całą fabułę. Wiedziałem już wtedy, że muszę zrobić z tego film.” – powiedział Scorsese. Dodał też: “Jestem też bardzo szczęśliwy, że znowu będę pracował z Leo i że razem przeniesiemy tę bardzo niepokojącą historię na ekrany kin.”

z:

Źródło: Electronic Beats

Książka Czas krwawego księżyca – batalia o prawa adaptacyjne

Już osiemnaście miesięcy temu było wiadomo, że po zaciętej walce o prawa do adaptacji bestsellerowej książki Davida Granna, ostatecznie ekranizacją zajmie się studio Imperative Entertainment. Pojawiły się także doniesienia, że prowadzone są rozmowy z Martinem Scorsese, Leonardem DiCaprio i Robertem De Niro. Od kilku dni wiemy już oficjalnie, że zarówno DiCaprio, jak i Scorsese będą pracować przy tym filmie.

Książka wzbudziła zainteresowanie filmowców prawdopodobnie jeszcze przed premierą. Informacje o adaptacji i wielkiej batalii o prawa, pojawiły się dosłownie dwa tygodnie po ukazaniu się tytułu na rynku. Co takiego sprawiło, że tą historią interesowały się tak ważne osoby ze świata filmowego?

Książka Czas krwawego księżyca, czyli historia zbrodni bez precedensu

Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI to historia tym straszniejsza, że oparta na faktach. Nie jest to fikcja literacka, ale opis prawdziwych wydarzeń, na których trop wpadł David Grann, dziennikarz New Yorkera i autor książki.

Opisał on historię Indian ze szczepu Osage, którzy zamieszkiwali w latach 20-tych tereny Oklahomy w USA. Uchodzili oni w tym czasie za najbogatszych Indian w USA, ponieważ na jednego mieszkańca przypadał największy dochód na osobę na świecie. Ich bogactwo było związane z tym, że na terenie ich rezerwatu odkryto bogate złoża ropy naftowej.

Indianie nagle z dnia na dzień z nędzarzy stali się bogaczami, zaczęli budować sobie piękne posiadłości i posyłać swoje dzieci na studia do Europy. Jednak ich szczęście nie trwało długo. Zaczęli umierać w tajemniczych okolicznościach. Jeden został otruty, inny zastrzelony. Zaczęli też ginąć ludzie, którzy zainteresowali się zbrodniami. Skala mordów była tak duża, że sprawą zajęła się nowo powstała jednostka policyjna FBI. Śledczym udało się wpaść na trop zbrodni bez precedensu i jednej z największych afer o podłożu rasowym i materialnym w historii Stanów Zjednoczonych.

Książka Czas krwawego księżyca Książką Roku za granicą

Książka zdobyła już szereg nagród i tytułów Najlepszej Książki Roku. Przede wszystkim została finalistą National Book Award oraz uzyskała tytuł Książki Roku m.in. Amazona, Wall Street Journal, Bloomberga, The Boston Globe, Seattle Times, San Francisco Chronicle, GQ, Time, Newsday’a, Entertainment Weekly. Oczywiście osiągnęła także status bestsellera.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Wybierzecie się na film, jeżeli ukaże się w Polsce?
Oczywiście tę historię możecie poznać już dzisiaj, sięgając po książkę, od której wszystko się zaczęło.