Ciekawostki o książkach

Neil Gaiman radzi – jak wydać książkę!

Neil GaimanCzy może być coś lepszego niż cenne, pisarskie wskazówki od słynnego artysty, jakim jest Neil Gaiman? Jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę z pisaniem, albo już jakiś czas piszesz do szuflady, a w twoim otoczeniu nie ma osoby, która mogłaby udzielić ci kilku cennych porad, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Neil Gaiman daje cenne wskazówki, jak napisać książę

Neil Gaiman na swojej oficjalnej stronie utworzył podstronę, na której umieścił porady dla wszystkich początkujących lub potencjalnych autorów. Jest to z pewnością jedna z tych decyzji, za którą wdzięczne są mu tysiące osób. Nie ma bowiem nic lepszego, niż wskazówki dla początkujących od tak wybitnego twórcy, jakim jest bez wątpienia Neil Gaiman.

Najczęstsze pytanie jakie zadaje sobie nowicjusz brzmi: Co zrobić, żeby moja powieść została opublikowana? Otóż, Neil Gaiman ma na to kilka rad. Po pierwsze, należy określić gatunek, w jakim się tworzy, a następnie zidentyfikować wydawnictwa zajmujące się dystrybucją książek o takiej samej tematyce. Następnie należy wysłać im próbkę efektów swojej pracy. Warto też załączyć list, w którym zasugerujecie możliwość zapoznania się z całością tekstu lub inną jego częścią. Autor zaznacza również, aby nie zapominać o załączeniu adresu zwrotnego, niezbędnego do ewentualnego kontaktu.

Ponadto, Neil Gaiman poleca również wszelkie wydarzenia związane z daną twórczością, w jakiej się realizujecie. Jeśli zatem twoje teksty zaliczyć można do fantasy, koniecznie pojawiaj się na konwentach organizowanych w kraju. To świetna okazja by spotkać tam wydawców osobiście. Istnieje wtedy większa szansa na przekonanie ich do siebie nie tylko za sprawą tekstów, ale również osobowości. I co najważniejsze, nie należy przejmować się faktem, iż dany tekst został odrzucony. Neil Gaiman sugeruje w takich chwilach pomyśleć o wszystkich znanych dziś pisarzach, którzy kiedyś nie byli brani w ogóle pod uwagę przez licznych wydawców. Ponadto, autor radzi, by trzymać się grup pisarskich, a także wszystkiego, co inspiruje cię do rozwoju i dalszej pracy, a omijać te zgromadzenia i działania, które do pisania zdecydowanie cię zniechęcają.

Teraz, kiedy posiadasz wskazówki od tak utalentowanego pisarza, jakim jest Neil Gaiman, nie masz na co czekać. Pióro lub laptop w dłoń i do dzieła!