Trzymajmy się - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Niepublikowane zapiski Magdaleny Samozwaniec ujrzały w końcu światło dzienne pod tytułem Trzymajmy się! Życiowe rady dla starych i młodych. Książka na polskim rynku pojawiła się z okazji 45. rocznicy śmierci pierwszej damy polskiej satyry. Czytelnicy oprócz zbioru nieznanych dotąd tekstów pisarki będą mogli znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które odbiorcy przez lata zadawali Rafałowi Podrazie. To on bowiem odpowiedzialny jest za wszystkie publikacja, dotyczące rodziny Kossaków. I jak zaznacza, ta książka jest ostatnią pozycją, poświęconą właśnie im. Ale to jeszcze nie wszystko. Oprócz tekstów znajdują się tu nieznane zdjęcia Kossaków i nigdy niepublikowany, młodzieńczy wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie sami, co jeszcze zawiera prezentowana dziś książka.

Niepublikowane zapiski Magdaleny Samozwaniec – spostrzeżenia aktualne przez lata

Na początku może warto wspomnieć, kim właściwie była Magdalena Samozwaniec. To córka Wojciecha Kossaka i młodsza siostra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Jednak nie pochodzenie przyczyniło się do jej rozgłosu. Polscy Czytelnicy poznali ją, jako satyryczkę, która celnie opisywała otaczającą nas rzeczywistość. Teraz okazuje się, że bolączki naszego społeczeństwa sprzed pięćdziesięciu lat nadal są aktualne. Samozwaniec bardzo celnie wskazuje na wiele polskich przywar. Zadaje też mnóstwo prostych pytań, na które odpowiedzi wcale nie są tak oczywiste, jak mogłoby nam się wydawać. Czy warto się uczyć? Czy warto się bogacić? Czy warto mieć dzieci? To tylko niewielka ich część.

Warto tutaj również zaznaczyć, że opracowaniem prezentowanej dziś publikacji, zajął się Rafał Podraza. Obecnie to właśnie on uznawany jest za jednego z najlepszych znawców rodziny Kossaków w kraju. Książka ta roi się więc od rad i porad, ale niesie też za sobą wiele ciekawych i nieznanych dotąd informacji. Jeśli zatem interesuje Was historia jednej z najbardziej osławionych, polskich rodzin, koniecznie musicie mieć tę pozycję w domowej biblioteczce.

Niepublikowane zapiski Magdaleny Samozwaniec to nie lada gratka dla wszystkich miłośników jej twórczości i ciętego dowcipu. Książkę pt. Trzymajmy się! Życiowe rady dla starych i młodych znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!