Tak, tak! Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów powieści Nigdziebądź, jak i całej twórczości pisarza. Okazuje się, że po ponad 20 latach słynna fantastyczna historia doczeka się dalszego ciągu. Informację tę potwierdził sam autor na jednym ze spotkań w Southbank Center w Londynie.

Nigdziebądź i plany pisarza

Neil Gaiman zdradził czytelnikom, że ma już trzy rozdziały najnowszej powieści, którą zatytułuje Seven Sisters. Historia będzie opowiadać dalsze losy Richarda Mayhew. Przypominamy, że bohater ten w pierwszej części został wplątany, dziwnym zbiegiem niecodziennych okoliczności, w wydarzenia, które zmieniają jego życie. Dosłownie w jednej chwili traci wszystko, na co tak długo i ciężko pracował – dom, pracę i narzeczoną. Ponadto zostaje pozbawiony również tożsamości i trafia do Londynu Pod, z dziewczyną o imieniu Drzwi. Właśnie tam pomaga jej spełnić ostatnią wolę jej zabitego ojca.

Oto jak sam pisarz komentuje owy pomysł:

Kiedy pierwszy raz wpadliśmy z Lennym Henrym na pomysł napisania „Nigdziebądź”, chcieliśmy opowiedzieć o bezdomności, o wykluczeniu, o ludziach, którym powinęła się noga i chcieliśmy to zrobić w sposób zabawny i interesujący, tak, aby mogło to wpłynąć na sposób, w jaki ludzie myślą. „Nigdziebądź” było tym wspaniałym nośnikiem, za pomocą którego mogłem mówić o poważnych rzeczach i dobrze się przy tym bawić.

Gaiman dodał również, że obecnie chciałby poruszyć temat uchodźców. W tym celu ma zamiar wykorzystać własne doświadczenie, jakie nabył dzięki pracy w UNHCR. Jak sam twierdzi, Londyn w ciągu ostatnich 20 lat bardzo się zmienił. I właśnie ta zmiana sprawiła, że poczuł, iż jest jeszcze wiele rzeczy, które go złoszczą i chciałby je opisać.

Niestety pisarz nie podał nawet przybliżonej daty premiery. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z powieścią Nigdziebądź odsyłamy tutaj. To świetna okazja do nadrobienia zaległości!