ArtykułyBestsellery i zestawienia

Książki, które czytają milionerzy – 8 tytułów twórcy PayPala, Elona Muska.

Znacie tego Pana? Elon Musk to jeden z najbogatszych ludzi na świecie, twórca PayPala, Tesla Motors, SpaceX i człowiek, który chce wysłać ludzi na Marsa. Kiedy zapytano go, skąd tyle wie o rakietach, odpowiedział: “Z książek”. Podobno kiedy był dzieckiem, przeczytał całą encyklopedię, a na czytanie powieści science fiction poświęcał 10 godzin dziennie. Książki, które czytają milionerzy są niewątpliwie tytułami, które warto poznać. Sprawdźcie tytuły, które Musk uznał za najważniejsze z tych, które ukształtowały jego zawodowy sukces. Klika z nich ukazało się na polskim rynku.

8. Książki, które czytają milionerzy: Structures Or Why Things Don’t Fall Down, J.E. Gordon


To naprawdę genialna książka, jeżeli chcecie poznać podstawy projektowania konstrukcji
– Elon Musk.

Patrząc na współczesne fantazyjne konstrukcje architektoniczne czasami zastanawiamy się, jak to jest możliwe, że się nie rozpadają. Wielkie, powyginane wieżowce, wiszące mosty, tamy, które są w stanie utrzymać napór ogromnej siły generowanej przez hektolitry wody. Jak? J. E. Gordon jest pasjonatem inżynierii i w najprostszy możliwy sposób udziela odpowiedzi na to pytanie.

7. Książki, które czytają milionerzy: Benjamin Franklin: An American Life, Walter Isaacson

Benjamin Franklin to jedna z najbardziej znanych postaci na świecie i jak się okazało jeden z największych autorytetów w życiu Muska. Najbardziej imponuje mu w nim to, że był to człowiek, który nie mając nic, odniósł tak ogromny sukces. Od drobnego sklepikarza na salony polityków i dyplomatów. Ta niezwykła biografia Waltera Isaacsona pozwala nam dobrze poznać Franklina i jego drogę na sam szczyt.

Einstein6. Książki, które czytają milionerzy: Einstein, Walter Isaacson

Biografie Waltera Isaacsona to światowe bestsellery. Nie inaczej było z tym tytułem. Dzięki tej biografii poznamy Einsteina z zupełnie innej strony. Wcale nie jako geniusza i twórcę teorii względności ale jako człowieka, który był zupełnie przeciętnym uczniem. Człowieka, który miał wiele wad i mógł wiele razy się poddać, a jednak tego nie zrobił. Wspaniała, inspirująca historia jednego z najważniejszych ludzi w dziejach ludzkości. Książka dostępna w polskim tłumaczeniu.

Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia5. Książki, które polecają milionerzy: Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia, Nick Bostrom

O sile sztucznej inteligencji przekonaliśmy się, kiedy komputer Deep Blue w 1997 pokonał samego Kasparowa. Z tej książki dowiemy się na jakim etapie jest rozwój nad sztuczną inteligencją, jakie stoją przed tym rozwojem wyzwania, również te etyczne. Musk napisał, że tę książkę koniecznie trzeba przeczytać. Dostępna w polskim tłumaczeniu.

4. Książki, które polecają milionerzy: Merchants of Doubt, Erik M. Conway, Naomi Oreskes

Ta książka to niezwykła opowieść o tym, jak kilku naukowców powiązanych ze światem polityki i wielkimi przedsiębiorstwami przez kilka dekad skutecznie zaprzeczało twardym, naukowym faktom. Wprowadzali opinię publiczną w błąd, twierdząc, że takie zależności jak wpływ dymu tytoniowego na rozwój raka to wątpliwe przypuszczenia.

3. Książki, które polecają milionerzy: Władca much, William Golding

Książka, która otrzymała w 1983 roku literacką nagrodę Nobla. Opowiada o grupie uczniów, którzy przetrwali katastrofę samolotową i w rezultacie znaleźli się na małej, bezludnej wyspie. Z początku próbują budować małe zalążki dobrze funkcjonującej społeczności, jednak z czasem walka o przetrwanie, konkurencja i chciwość sprawiają, że ich zachowania zaczynają lawirować na granicy barbarzyństwa.

2. Książki, które polecają milionerzy: ZERO TO ONE. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość, Peter Thiel Blake Masters

Ta książka uczy nieszablonowego myślenia. Pokazuje, że prawdziwy sukces milionowych start-upów kryje się za ich unikalnością, a nie powielaniem czyichś sukcesów. Książka oparta na notatkach wykładowcy z Uniwersytetu Stanforda. Polska wersja językowa.

1. Książki, które polecają milionerzy: Fundacja, Isaac Asimov

Isaac Asimov to amerykański pisarz rosyjskiego pochodzenia, profesor biochemii, który napisał serię niezwykle popularnych książek science fiction. Musk twierdzi, że właśnie z jego książek dowiedział się, że ruchy cywilizacji są cykliczne i to motywowało go do wcielania w życie najbardziej radykalnych teorii.

Elon Musk to kolejny miliarder, który potwierdza dobrze znany fakt, że za wielkimi tego świata zawsze stoją… wielkie książki. Ale tak naprawdę wielkie w tym wszystkim jest samo czytanie, które jest jedną z najcenniejszych czynności, jakiej może oddawać się współczesny człowiek.

Powiązane tematycznie: JAKIE KSIĄŻKI CZYTAJĄ MILIARDERZY?