Książki dla młodzieży

Z myślą o fanach powieści młodzieżowych przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych tytułów, jakie pojawiły się ostatnio na rynku. Po jakie nowe książki dla młodzieży warto jest sięgnąć?

Książki dla młodzieży znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Książki dla młodzieży – co z nowości?

Książki dla młodzieży znajdziesz na TaniaKsiazka.plGołąb i wąż

 

Louise le Blanc po ucieczce ze swojego klanu znajduje schronienie wmieście Cesarine. Tam, kosztem przetrwania, musi porzucić wszelką magię, zdając się tylko na samą siebie. Dlaczego Lou musi się ukrywać? Bowiem w mieście takim jak Cesarine poluje się na takie jak ona.

Dziewczyna jest czarownicą, dlatego nikt w najśmielszych snach nie spodziewał się, że jej życie splecie się z życiem Reida Diggory’ego. Reid, który na święceniach przyjął imię Chasseur, żyje w myśl zasady, że czarownice trzeba zabijać.

Jednak miłość czyni głupców z nas wszystkich, dlatego choć wojna między czarownicami a Kościołem jest nieprzejednana, być może niemożliwe stanie się możliwe? Więcej o książce pisaliśmy tutaj.

Książki dla młodzieży – nowości znajdziesz na TaniaKsiążka.plDzieci prawdy i zemsty (tom 2. serii Dzieci krwi i kości)

Zélie i Amari w końcu zdołały przywrócić magię Oriszy. Jednak nie spodziewały się, że potężny rytuał, w którym brały udział, obudzi uśpione moce nie tylko tam, gdzie by sobie tego życzyły.

Przed Zélie staje trudne zadanie. Jeśli chce, aby Amari zasiadła na tronie, musi doprowadzić do zjednoczenia magów i razem stanąć do walki z potężnym wrogiem. Na dodatek nad królestwem wisi widmo wojny domowej.

Czy Zélie poradzi sobie z pojednaniem zwaśnionych stron? Jeśli nie, mieszkańcom Oriszy nie uda się przetrwać…

Książki dla młodzieży znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Czarny świt (tom 5. serii Żniwiarz)

Po powrocie z zaświatów Magda odradza się po raz kolejny.  Tym razem wraz z pomocą piekielnego ogara, udaje jej się ochronić Feliksa przed rychłą śmiercią. Jednak jest to dopiero zapowiedź prawdziwych kłopotów.

Demony nie próżnują i zaczynają pojawiać się również za dnia. Cała wieś Wiatrołom, a wraz z nią świat zwykłych śmiertelników, znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Czy przepowiednie mówią prawdę, a Nija powróci silniejszy niż kiedykolwiek? Czy śmierć bliskich odbierze żniwiarzom zdolność racjonalnego myślenia? Władca demonów nie zamierza tak łatwo się poddać, a koniec znanego wszystkim świata nadchodzi szybciej, niż można byłoby się tego spodziewać…

Książki dla młodzieży – nowości znajdziesz na TaniaKsiążka.pl

Spalona

Upokorzenie jakie spotkało 15-letnią Annę w internecie sprawia, że ta postanawia usunąć po sobie wszelkie wirtualne ślady i zacząć wszystko od nowa. Pod nowym nazwiskiem, w małej szkockiej wiosce, odżegnując się od wszystkiego, co stanowiło jej dotychczasową tożsamość.

Dziewczyna znajduje się w trudnej sytuacji. Próbuje się chronić zachowując pełną anonimowość, jednocześnie przeżywa trudne chwile związane z żałobą, po niedawno zmarłym ojcu, co przypomina jej o dotychczasowym życiu.

Niestety pozostanie niewidocznym na dłuższą metę jest bardzo trudne, dlatego kiedy nieświadomie zachodzi za skórę szkolnemu przywódcy, Simonowi Stewartowi, ten zaczyna interesować się dziewczyną o wiele bardziej, niż by tego chciała.

Podczas gdy przeszłość powoli zakrada się do jej życia, Anna odkrywa mroczną historię związaną z nowym miejscem zamieszkania. Opowiada ona o Maggie, buntowniczej dziewczynie, która spodobała się synowi ziemskiego właściciela ziemskiego – i przyszło jej za to drogo zapłacić.

Książki dla młodzieży – nowości znajdziesz na TaniaKsiążka.pl

Doreen

Z Doreen Grey poznałam się na początku roku szkolnego. Wyglądała niewyględnie – niemodna fryzura, trądzik i kiepska figura. Zdradziła mi, że w poprzedniej szkole stanowiła nieustanny przedmiot drwin. Wiedziałam, że w szkole takiej jak prestiżowa Chandler Academy, czeka ją dokładnie to samo. Niemniej jednak wraz z jej kuzynką postanowiłyśmy do tego nie dopuścić. Zrobiłyśmy Doreen zdjęcie i… przerobiłyśmy je w Photoshopie.

Nie wiem jak do tego doszło, ale następnego dnia Doreen wyglądała dokładnie tak samo jak na przerobionym zdjęciu! Na dodatek nie chciała zdradzić nam, jak udało się jej dokonać tej diametralnej przemiany. Niestety, im piękniejsza się stawała, tym mroczniejsza stawała się jej dusza.

Muszę przyznać, że nie tylko Doreen skorzystała na swojej przemianie. Dzięki niej mogłam wreszcie zrealizować plan zemsty na kimś, kto mnie zranił. Nie spodziewałam się tylko, że sprawy zajdą tak daleko…

Książki dla młodzieży – nowości znajdziesz na TaniaKsiążka.pl

Przekleństwo Soni

Auroczułe to istoty posiadające niezwykłą umiejętność wyczuwania emocji. Taką osobą jest właśnie Sonia Petrova. Przez lata żyła w ukryciu, będąc świadomą swoich niezwykłych umiejętności. Niestety nie wiedziała jak je kontrolować i jak z nich korzystać. Pożar klasztoru, domu Sonii, oraz pozostałych auroczułych sprawia, że ta ląduje na dworze imperatora Valka.

Młoda, samotna i niedoświadczona dziewczyna, dzięki swoim umiejętnościom zaczyna powoli stawać się jedną z najważniejszych osób na dworze. Sonia zajmuje się bowiem wyczuwaniem zamiarów gości oraz poddanych. Niestety dziewczyna nie umie do końca kontrolować swoich mocy, dlatego czuje się bardzo niepewnie.

Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się być Anton, brat imperatora, dla którego służy. Sonia chętnie mu się zwierza, a ten w zamian wtajemnicza ją w pewien spisek…

W kraju panują negatywne nastroje. Lud toczy głód, a despotyczne rządy Valka wzbudzają także sprzeciw arystokracji. Ponadto relacje między imperatorem, a bratem się komplikują i to od Soni zależy, któremu z nich zaufa. Czy w chwili próby będzie umiała wykorzystać swój dar, by wpłynąć na losy imperium?

Książki dla młodzieży - Radio silence. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Radio Silence

Frances jest świadoma tego, kim jest i do czego chce w życiu dojść. Pierwszy krok do realizacji swojego planu to rozpoczęcie dorosłego życia i dostanie się na wymarzoną uczelnię. Nikt i nic nie może jej w tym przeszkodzić! Żadni znajomi, ciężar przeszłości, a tym bardziej ona sama.

Pewnego dnia Frances zostaje niespodziewanie zauważona przez autora swojego ulubionego podcastu z Radia Silence. Dziewczyna otrzymuje propozycję współpracy. Jej praca miałaby polegać na tworzeniu grafik do nowych odcinków. Nowe możliwości otwierają ją również na nowe znajomości, a te zasiewają w niej ziarno niepewności. Czy aby na pewno obrana przez nią droga jest tą, którą powinna podążać?

Odkrywając siebie na nowo stanie przed wyzwaniem. Którą wersją siebie zechce być i która z nich jest prawdziwa?

Książki dla młodzieży znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Ballada ptaków i węży (prequel serii Igrzyska śmierci)

Tytuł ten to długo wyczekiwana premiera, zwłaszcza wśród fanów fantastyki oraz samych Igrzysk Śmierci. O czym opowiada Ballada ptaków i węży? Fabuła książki ma miejsce 64 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii. Będziemy mieli okazję, żeby poznać początki Prezydenta Snowa.
Na Kapitolu w porze dożynek rozpoczynają się dziesiąte Głodowe Igrzyska. Młody, osiemnastoletni Coriolanus Snow, przygotowuje się do roli mentora Igrzysk. Nie pała jednak zadowoleniem, kiedy dowiaduje się, że pod jego opiekę trafia uczestniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego.
Mimo tego ambitny młodzieniec postara się nie poddawać. Zamierza wykorzystać cały swój spryt i urok, żeby pomóc dziewczynie. Od jej zwycięstwa zależy nie tylko życie młodej trybutki, ale także dalsze losy samego Snowa.

Komiksy dla młodzieży znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Nowa przyjaciółka (komiks)

Poznajcie niezwykłą powieść graficzną o Danielle – uczennicy siódmej klasy. Wkrótce czeka ją zmiana szkoły i rozdzielenie z najlepszymi przyjaciółkami. Dziewczyny mają nadzieję, że mimo wszystko pozostaną nadal w dobrym kontakcie. Niemniej jednak czas pokazuje, że bycie w innej klasie jest bardzo angażujące, a przyjaciółki Danielle właściwie znalazły już sobie nowych członków paczki, w których świetnie się odnajdują.

Niestety Danny nie może powiedzieć tego samego o sobie. Czuje się osamotniona i kompletnie zagubiona w tej nowej sytuacji. Ponadto znalezienie nowych przyjaciół wcale nie jest takie proste! Wszystko jednak zmienia się w chwili, kiedy ta otrzymuje w spadku po swojej ekscentrycznej cioci-babci magiczny notes. Okazuje się, że wszystko, co szkicuje w nim Danny, staje się prawdziwe!

Dziewczyna postanawia więc powołać do życia Madison – przyjaciółkę idealną. Problem w tym, że stworzenie Madison może wcale nie rozwiązać problemu naszej bohaterki. Madison bowiem może wcale nie chcieć zostać jej przyjaciółką już na zawsze… Szczególnie gdy dotrze do niej, że została stworzona za pomocą magii. O komiksie możecie przeczytać także w naszej recenzji, którą znajdziecie tutaj.

Książki dla młodzieży znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Someone New

Micah jest córką zamożnych prawników, z którymi coraz rzadziej jest jej po drodze. Po tym jak jej rodzice wyrzucają Adriana, brata Micah, który jest homoseksualistą, z domu, ta postanawia, że pora opuścić dom rodzinny i się wyprowadzić.

Wkrótce po przeprowadzce, spotyka swojego nowego sąsiada i nie może uwierzyć w swojego pecha. Jest nim Julian, chłopak, który kilka tygodni wcześniej stracił przez nią pracę. Dziewczyna czuje się z tym fatalnie. Na dodatek Julian jest dla niej szorstki i nieuprzejmy, nie dając jej nawet szansy na przeprosiny.

Niedostępny sąsiad zaczyna fascynować Micah coraz bardziej. Ta chce poznać go bliżej i dowiedzieć się, dlaczego Julian jest tak skryty i odpycha wszystkich od siebie. Dziewczyna odkrywa, że ten skrywa pewną tajemnicę, która na zawsze może zmienić sposób, w jaki na niego patrzy…

Książki dla młodzieży znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Gdy wybije północ

Przenieśmy się do wiktoriańskiego Londynu, a dokładniej do Północnej Godziny – tajemniczego świata magii i potworów stworzonych przez wyobraźnię dzieci, których więzi czas. Właśnie tutaj ostatni raz widziani byli rodzice Emily. Dziewczyna uzbrojona jedynie w drugie śniadanie i moc swojego rozgadanego języka postanawia wyruszyć do magicznej krainy. W akcji poszukiwawczej pomagać jej będzie jeż Hoggin.

Wkrótce jej tropem ruszą krwiożercze bestie, a tuż za nią skradać się będzie rodzinny sekret, który stanie się kluczem rozwiązania zagadki. W jaki sposób rodzinna tajemnica pozwoli powiązać Godzinę Północną z zaginięciem rodziców? I czy Emily zdoła uratować oba światy, zanim skończą się jej kanapki?

Po którą z książek z zestawienia chcielibyście sięgnąć?