Książki obyczajowe - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Książki obyczajowe to zestawienie, które przypadnie do gustu przede wszystkim każdej miłośniczce literatury kobiecej. Wśród prezentowanych dziś pozycji znajdziecie głównie nowości, które są już dostępne w sprzedaży na polskim rynku. Dwa z tytułów to zapowiedzi, na które jeszcze troszeczkę trzeba poczekać. Każda z wymienionych książek to krajowy lub międzynarodowy hit, który w błyskawicznym tempie osiągnął status bestsellera. W związku z tym nawet najbardziej wymagające odbiorczynie znajdą tu coś dla siebie. Koniecznie dajcie nam znać, czy sięgniecie po prezentowane dziś tytuły!

Książki obyczajowe - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nic za darmo - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki obyczajowe – Nic za darmo

Mąż Mai zginął w wypadku samochodowym. W związku z tym kobieta nie potrafi pogodzić się z utratą ukochanego. Stara się skupić na wychowaniu małego Jasia i pracy, lecz czuje, że w jej sercu nie ma już miejsca na nową miłość. Nawet Rafał, w którym znajduje oparcie, nie może liczyć na coś więcej niż przyjaźń. Już spotkała tego jedynego i nic tego nie zmieni, mimo że już go nie ma. Pewnego dnia na cmentarzu Maja rozmawia z tajemniczą cyganką. To spotkanie zmieni wszystko. Ponieważ kobieta budzi się dwadzieścia lat wcześniej w dniu swojej matury.

Książka dostępna od 25 marca 2020 roku.

Książki obyczajowe – Idealna rodzinaIdealna rodzina - kup na TaniaKsiazka.pl

Głowna bohaterka, Anna Sobańska,  jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Ponieważ bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką, synem i swoim mężem. Poza tym jest też powszechnie znienawidzona przez współpracowników. Nie ma to dla niej jednak żadnego znaczenia – nie szanuje ludzi, nie liczy się z nimi, dla niej ważna jest tylko skuteczność działania.

Jednak już wkrótce życie bohaterki stanie na głowie. Ponieważ pewnego dnia w jej domu zjawiają się dwie główne postacie z jej serialu.

Książka już dostępna.

Książki obyczajowe - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki obyczajowe – Zaginione arabskie księżniczki

Zwykły człowiek nie ma do nich dostępu. Otoczone przez ochronę i opiekunów wiodą baśniowe życie. Arabskie księżniczki spełniają wszystkie swoje zachcianki za niewyobrażalnie duże pieniądze. Ale muszą być bezwzględnie oddane i podporządkowane mężczyznom. Co, jeśli pewnego dnia się zbuntują?

Marcin Margielewski poznał człowieka, który przez większą część życia pracował na dworach saudyjskich władców. O tym, co widział, opowiedział w pełnym emocji akcie oskarżenia. To historia księżniczek, które decyzją swoich ojców, braci i mężów, czyli najbogatszych mężczyzn świata, zostały skazane na to, by świat o nich zapomniał. Jak to możliwe, że w XXI wieku kobiety giną bez śladu i nikt ich nie szuka? Czy kobieta może powiedzieć: „nie”?

Książka już dostępna.

Książki obyczajowe – Zaczekaj na miłość z serii Dwór na Lipowym WzgórzuZaczekaj na miłość - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Klara Horczyńska ma niespełna trzydzieści lat, jest wziętą modelką i szturmem podbija rynek mody. Nagły wyjazd do Paryża okazuje się pasmem sukcesów. Nowe znajomości, udział w pokazach, sesje fotograficzne dla znanych pism z branży. Dobra passa kończy się nieoczekiwanie osobistym dramatem i rozstaniem z ukochanym.

W związku z tym poturbowana przez życie i samotna wraca do Polski. I marzy tylko o tym, żeby uciec przed światem i zaszyć się w swoim mieszkaniu. Nie radzi sobie jednak ze stratą oraz emocjami. Tym samym prosi o pomoc babcię Anielę, która zabiera ją na Podlasie do dworu na Lipowym Wzgórzu, będącego od pokoleń ostoją rodu Horczyńskich.

Książka już dostępna.

Książki obyczajowe - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki obyczajowe – Zamrożona

Główna bohaterka, Julia, ma czterdzieści dwa lata, trójkę dzieci i jest zwyczajną żoną oraz matką. W związku z tym jej życie to zlepek monotonnych i przewidywalnych rytuałów. Jednak świat Julii staje na głowie, kiedy podsłuchuje rozmowę dwóch kobiet, bez skrępowania opowiadających o pozamałżeńskim życiu seksualnym. Ponieważ bohaterka nie lubi seksu. Uważa, że jej ciało już dawno uległo wyziębieniu. Tym samym trochę wbrew sobie, a trochę z ciekawości, nawiązuje wirtualną przyjaźń na jednym z portali randkowych. Kiedy umawia się na pierwsze spotkanie, rusza domino z tysiąca klocków. Szybko też okazuje się, że tego procesu nie można zatrzymać. Nawet jeśli tak nakazuje rozsądek.

Julia na nowo odkrywa siebie, po raz pierwszy mówi głośno o swoich potrzebach, poznaje własne ciało, siłę dotyku i budzi uśpione pragnienia. Przypomina sobie, że jest kobietą.

Książka już dostępna.

Książki obyczajowe – ListList - kup na TaniaKsiazka.pl

Małgorzata jest szczęśliwą żoną i matką. Poza tym od kilku lat jako pisarka święci triumfy. Najbliżsi sądzą, że ma wszelkie powody do zadowolenia. Jednak pozory mylą. Ponieważ małżeństwo nie należy do szczęśliwych, a ona nosi w sobie brzemię dramatycznej decyzji z przeszłości, która zaważyła na jej całym dotychczasowym życiu.

 Kiedy wydaje się, że nigdy nie wydobędzie się z matni, dostaje od kogoś nieznajomego list, który zmieni wszystko. Pozostaje pytanie, kto i w jakim celu do niej napisał? I jak daleko sięgają cienie przeszłości?

Książka dostępna od 20 lutego 2020 roku.