Sportowa Książka Roku 2019 została już wyłoniona. Tym samym zakończyła się już siódma edycja plebiscytu, którym jury wraz z czytelnikami wybierają najlepsze publikacje polskiego rynku literatury sportowej. A warto tutaj wspomnieć, że ten rok w rok dostarcza czytelnikom naprawdę interesujące i nietuzinkowe tytuły. Głównym sponsorem tegorocznej edycji został Alior Bank. Natomiast patronami medialnymi wydarzenia są TVP Sport, Retro Futbol, SportMarketing.pl, Historia NBA i Nieobiektywny Kibic.

Sportowa książka roku 2020

Sportowa Książka Roku 2019 – lista wygranych

Jesteście ciekawi, kto w tym roku odniósł sukces? Dodamy tylko, że zwycięzców wyłoniono aż w pięciu kategoriach. W związku z tym, jeśli jesteście miłośnikami sportowych książek, to doskonała okazja, by poznać te, które cieszą się największym zainteresowaniem czytelników. Poniżej prezentujemy pełną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Najlepsza biografia – Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza.

Najlepsza książka piłkarska/ historyczna/ Alior Bank Zagraniczna Sportowa Książka Roku Czytelników – Calcio. Historia włoskiego futbolu.

Alior Bank Polska Sportowa Książka Roku Czytelników – Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy.

Najlepsza książka górska – Halina. Dziś już nie ma takich kobiet.

Najlepsza książka motoryzacyjna – Grand Prix Monaco. Kulisy najsłynniejszego wyścigu F1 na świecie.

Poza tym wyróżniona została książka pt. Wisła w ogniu.

Trzeba przyznać, że wśród tego typu literatury, co rusz pojawiają się nowe, interesujące pozycje. Są to przede wszystkim autobiografie lub biografie wybitnych, polskich sportowców. A mamy takich przecież wielu: pływaków, piłkarzy, rajdowców, lekkoatletów. To mistrzowie olimpijscy lub światowi. Zawsze godnie reprezentujący nasz kraj na arenie międzynarodowej. Nic więc dziwnego, że plebiscyt Sportowa Książka Roku wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Taka nagroda jest ogromnym wyróżnieniem i uznaniem dla każdego autora. Dzięki temu inspirujące historie wielkich ludzi mają szansę dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Pozwalają też czytelnikom poznać kulisy tych wielkich sukcesów i często udowadniają, że droga na szczyt to mnóstwo ciężkiej pracy i nierzadko wielu wyrzeczeń. Tym samym odbiorcy zyskują szerszą perspektywę na temat danego sportu i jego reprezentantów.

Koniecznie dajcie nam znać, czy sięgniecie po którąś z nagrodzonych książek. A może już macie je w domowej biblioteczce?