Nagroda Wielkiego Kalibru 2020

Nagroda Wielkiego Kalibru 2020 to bez wątpienia jedno z bardziej wyczekiwanych wyróżnień w tym roku. Czekają na nie zarówno twórcy, jak i czytelnicy. Dla tych pierwszych, to ogromne wyróżnienie, dla drugich wskazówka, po które książki na pewno warto sięgnąć. Jak z pewnością orientuje się już większość z Was, nagroda ta jest przyznawana dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej. Organizatorem całego wydarzenia jest wydawnictwo EMG we współpracy z Biurem Promocji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Ponadto w tym roku zwycięzca może liczyć na nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych, która została ufundowana przez prezydenta miasta Wrocławia Pana Jacka Sutryka.

Nagroda Wielkiego Kalibru 2020

fot. TOMASZ PIETRZYK

Nagroda Wielkiego Kalibru 2020 – zasady przystąpienia do konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, wydawca lub autor książki musi wysłać aż 8 egzemplarzy na adres organizatora. Poza tym termin nadsyłania propozycji mija 31 stycznia 2020 roku. Pozostało więc już niewiele czasu. Dobra wiadomość jest taka, że liczy się data stempla pocztowego. Ponadto książka powinna być napisana w języku polskim i opublikowana po raz pierwszy w 2019 roku.

Następnie spośród nadesłanych książek, jury wybierze 7 tytułów, które wezmą udział w walce o nagrodę. Powieści te poznamy na przełomie kwietnia i maja. Natomiast wcześniej, bo w połowie kwietnia, kapituła ogłosi długą listę książek, typowanych do wyróżnienia. Ostateczny zwycięzca zostanie ogłoszony na uroczystej gali 30 maja 2020 roku we Wrocławiu, podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław.

W tym roku, w skład kapituły wchodzą: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów, Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska, Grzegorz Sowula.

Cały regulamin Nagrody Wielkiego Kalibru 2020 znajdziecie tutaj. Poza tym tutaj znajdziecie mnóstwo gorących nowości z gatunku kryminału, sensacji czy thrillerów. Koniecznie zajrzyjcie i sprawdźcie te tytuły! Ponadto warto tutaj wspomnieć, że dotychczasowymi laureatami wyróżnienia są, m.in.: Marek Krajewski, Robert Małecki, Mariusz Czubaj, Marta Guzowska, Joanna Jodełka czy Paweł Jaszczuk oraz Gaja Grzegorzewska.

My tymczasem czekamy na ogłoszenie listy nominowanych. O wszystkim będziemy informować Was oczywiście na bieżąco.