EventyThrillerWydarzenia literackie

Nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego!

Nagroda Polskiej LIteratury Grozy im. Stefana Grabińskiego

Znamy już nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Nagroda przyznawana jest oczywiście za rok 2016 i ma na celu wyłonienie najlepszej powieści z gatunku. Droga do finału wiedzie przez kilka etapów, w których również Czytelnicy mogą oddawać swoje głosy. Jednak o ostatecznym zwycięzcy decyduje profesjonalne jury, złożone z aktywnych badaczy literatury grozy.

Nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego

http://bookmoment.pl/wp-content/uploads/2017/06/19402294_10212368479384527_2021821459_o-1170×669.jpg

Nominacje do Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego – nominowani

Wśród szczęśliwców, wyłonionych za sprawą głosowania Czytelników oraz komisji znajdują się:

Juliusz Wojciechowicz Bez znieczulenia – to zbiór opowiadań, kilkadziesiąt mikroświatów, które składają się na obraz Polski. Obraz szokujący, wywołujący śmiech, refleksję, wstyd i nierzadko złość lub smutek.

Artur Urbanowicz Gałęziste – autor serwuje Czytelnikom niezwykle przerażającą i zaskakującą opowieść. Akcja tego thrillera została umieszczona na terenach Suwalszczyzny, które Urbanowicz doprawił sporą dawką baśniowości. Tym samym nadał im niezwykłego i zarazem mrocznego klimatu.

Wojciech Gunia Nie ma wędrowca – tartak położony na kompletnym odludziu nosi nazwę „Baza”. To właśnie tam trafia nowy stróż nocny. Mężczyznę dręczy nienazwana trauma, która sprawia, że bardzo szybko wnika w tajemniczą historię swojego zmarłego poprzednika. Poprzednika, który był świadkiem dramatycznych wydarzeń.

Carla Mori Kostuszka – to historia ośmioletniej dziewczynki mieszkającej w Anglii, której matka zostaje zamordowana przez włamywacza. Ponieważ głównym podejrzanym staje się jej ojciec, na jakiś czas dziewczyna musi udać się do rodziny w Polsce. Rodziny, z którą do tej pory nie utrzymywali praktycznie kontaktu. Z dnia na dzień jej życie zmienia się o 180 stopni. I jak się wkrótce okaże, strata matki i izolacja od ojca nie jest najgorszą rzeczą, jaka mogła się jej przytrafić.

Ostatecznego zwycięzcę poznamy w październiku tego roku. Nagrody oraz wyróżnienie czytelnicze zostaną wręczone podczas uroczystej gali Krakowskiego Festiwalu Grozy KFASON.

Jeśli chcecie wziąć udział w głosowaniu Czytelników, kliknijcie tutaj.

Wszystkim nominowanym życzymy oczywiście powodzenia oraz dalszych sukcesów. A czy Wy macie już swojego faworyta? A może Waszym zdaniem na tej liście powinien znaleźć się ktoś inny? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi opiniami!