Premiery książek, które przynosi listopad 2016 doskonale wprowadzą Was w klimat odchodzącej jesieni. Wśród gorących, listopadowych nowości znajdziecie książkę z gatunku romansów New Adult, tytuł fantasy i dwa kryminały.

Jeżeli sądziliście, że październik był miesiącem, na który wszyscy czekali (Rowling, Bonda), to sprawdźcie, co do zaoferowania ma listopad, a konkretnie 9 listopada.

4. Premiery książek listopad 2016 – Dom czwarty, Katarzyna Puzyńska, premiera: 9 listopada

Dom czwartyKatarzyny Puzyńskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat ma grono swoich wiernych, coraz liczniejszych czytelników i fanów jej serii z komisarzem Danielem Podgórskim. Tym razem policjant przyjrzy się bliżej tajemniczej sprawie zniknięcia Klementyny Kopp, pani komisarz, która miała pojawić się w Złocinach po 40 latach nieobecności. Wydaje się, że kobieta nigdy nie dotarła do miasteczka, a wokół jej dziwnej “nieobecności” zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Co z tym wszystkim ma wspólnego policjantka, która miała wrócić w rodzinne w strony?

3. Premiery książek listopad 2016 – November 9, Colleen Hoover, premiera (jak w tytule) 🙂 9 listopada

November 9Na tę książkę fani pisarki czekają z niecierpliwością. Hoover ma ogromny talent do pisania jednej wspaniałej książki za drugą. Jak ona to robi? Twierdzi, że pisze bez presji, bo samo pisanie jest dla niej nagrodą. November 9 to opowieść o pisarzu, o jego muzie, o dwóch historiach: tej prawdziwej i tej utkanej z wyobraźni. Prawda miesza się z fikcją, przeznaczenie z rzeczywistością, gdzie w tym wszystkim swoje mosty zbudowała miłość?

2. Premiery książek listopad – Opowieść o Kullervo, J. R. R. Tolkien, premiera: 9 listopada

Opowieść o KullervoTa książka długo leżała ukryta w notatkach Tolkiena. Właściwie nie chciał jej publikować. Jednak właśnie rok temu po raz pierwszy w historii ujrzała światło dzienne za sprawą syna pisarza, Christophera. To jedna z najmroczniejszych powieści pisarza, zupełnie inna od baśniowych opowieści, do których nas przyzwyczaił. Opowiada o Kullervo, chłopaku, którego otacza śmierć, nienawiść i samotność. Wychowywany przez zabójcę własnego ojca i porywacza własnej matki, żyje jedynie chęcią zemsty. Kiedy już wydaje mu się, że w końcu wyrówna rachunki, życie rzuca go w wir zupełnie niespodziewanych zdarzeń.

1.Premiery książek listopad – Świt który nie nadejdzie, Remigiusz Mróz, Premiera: 9 listopada

Świt który nie nadejdzieSierpniowy Immunitet Mroza zamiótł półki bestsellerów, tak że się tylko kurzyło. 🙂 Tym razem najsłynniejszy polski pisarz – prawnik zabiera nas do przestępczego świata przedwojennej Warszawy. Główny bohater książki, Ernest Wilmański, to człowiek, który chciałby wiele wspomnień wymazać ze swojej pamięci i udawać, że nie są potwierdzeniem prawdziwych wydarzeń. Wraca do stolicy, żeby wszystko zacząć od nowa. Zanim jednak zacznie układać swoje życie na solidnym fundamencie, przypadkiem zetknie się z przestępczym światkiem Warszawy. Nic, co sobie zaplanował się nie zdarzy. Jego przyszłość jest zapisana w gangsterskich kartach.

Gorące, listopadowe premiery sprawią, że ten trochę zbyt zimny i zbyt przygnębiający miesiąc zupełnie zmieni swój koloryt. Zamiast ubolewać nad tym, że coraz więcej drzew bardziej przypomina cmentarne, martwe strąki, a poranne wychodzenie spod ciepłej kołdry wydaje się zadaniem trudnym do przełknięcia, będziecie mogli schować się za kartkami genialnych książek. Dzięki nim pory roku nie będą miały znaczenia.