Nowa adaptacja Christine Stephena Kinga adaptacja Christine Stephena Kinga

Stephen King to najchętniej ekranizowany pisarz, a po jego opowiadania i powieści twórcy filmowi sięgali już ponad sto razy. Mimo to zainteresowanie dziełami mistrza grozy nie spada i co rusz docierają do nas informacje o kolejnych planach nadania jego prozie formy życia inspirowanej dziesiątą muzą. W niedalekiej przyszłości na ekranach kin pojawi się nowa adaptacja Christine Stephena Kinga. Po raz pierwszy książkę zekranizował mistrz horrorów – John Carpenter – według scenariusza napisanego przez Billa Phillipsa. Było to w 1983 roku. Kto podejmie się tego wyzwania 38 lat później?

Nowa adaptacja Christine Stephena Kinga Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Nowa adaptacja Christine Stephena Kinga

Zacznę od tego, że sama fabuła książki jest niezwykle intrygująca. Siedemnastoletni Arnie Cunningham postanawia kupić stary samochód. Zakochuje się w pojeździe od pierwszego wejrzenia, który pochłania go bez reszty. Zauroczony chłopak nie słucha nikogo. Ani swojego przyjaciela, który ostrzega go przed tym samochodem, ani dziewczyny, która po pewnym czasie ma dosyć konkurowania z nową miłością partnera i postanawia od niego odejść. Christine, bo tak nazywa się auto, nie jest jednak zwyczajną maszyną. Drzemie w niej tajemnicza siła, która uaktywnia się od razu po remoncie. Bliscy oraz wrogowie Arniego zaczynają doświadczać gniewu Christine. Siejące postrach i zniszczenie auto zaczyna zabijać…

Po raz pierwszy potencjał w tej historii dostrzegł John Carpenter. Tym razem owa adaptacja Christine Stephena Kinga wyjdzie spod zdolnych rak Bryana Fullera, który będzie odpowiadał za scenariusz i reżyserię produkcji. To bardzo dobra informacja, biorąc pod uwagę, że jest on ojcem świetnego kryminalnego serialu Hannibal, w którym możemy zobaczyć genialnego duńskiego aktora Madsa Mikkelsena (nie ukrywam, że go uwielbiam 😉 ).

Teraz to o jedyna informacja na temat tej produkcji. Czekając na więcej smakowitych kąsków z planu, polecam obejrzeć pierwszą wersję Christine oraz  sięgnąć po literacki pierwowzór tej historii. Książka Stephena Kinga czeka na Ciebie w tym miejscu. A poniżej zwiastun filmu z 1983 roku.

Zobacz także: