Nowa książka Komudy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jacek Komuda polskim czytelnikom dał się poznać przede wszystkim jako twórca powieści historycznych. W jego dorobku nie brakuje również pozycji z gatunku fantasy. Nowa książka Komudy należy do tej pierwszej grupy. Wizna w sprzedaży pojawi się już 18 września 2020 roku i jak sam tytuł wskazuje, powieść będzie nawiązywać do słynnej bitwy, pod dowództwem Władysława Raginisa. Tym samym warto tutaj dodać, że polski pisarz z wykształcenia jest historykiem. W swoich książkach wykorzystuje więc ogromną wiedzę, którą ma, a dzięki temu jego powieści zachwycają realnością opisów.

Nowa książka Komudy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Komudy – Wizna

Obrona Wizny to wydarzenie, o którym jeszcze do niedawna mało kto pamiętał w kontekście epizodów związanych z II Wojną Światową. Niewiele osób wie, że przez historyków określana jest ona mianem Polskich Termopil. Nic więc dziwnego, że Komuda, historyk i miłośnik powieści w tym gatunku, postanowił sięgnąć po te wydarzenia, by stworzyć kolejną, wciągającą książkę.

Niemiecki korpus pancerny, pod dowództwem generała Heinza Guderiana, próbuje zacisnąć swoje macki wokół polskich armii, które wycofują się właśnie spod Warszawy. Uderza więc z całą siłą i nie przebiera w środkach. Batalia ta miała zakończyć się sukcesem Guderiana i przewidywano, że uda się mu osiągnąć cel w zaledwie dziesięć dni. Tymczasem na drodze staje mu polska załoga, mieszcząca się na odcinku Wizny. To zaledwie dwie kompanie piechoty, które ukrywały się w kilku betonowych schronach nad Narwią. Do dyspozycji mieli sześć dział. Łącznie było tam mniej niż siedmiuset żołnierzy przeciwko potężnie uzbrojonej armii czterdziestu tysięcy generała Heinza Guderiana. To jak czterdziestu do jednego.

Tym samym rozpoczyna się desperacka walka kapitana Władysława Raginisa, która stała się już legendą. Był to bój do ostatniej kropli krwi i ostatniego naboju. A w końcu do samobójczej śmierci dowódcy. Ponieważ poprzysiągł on, że nie opuści swej pozycji żywy.

Nowa książka Komudy pt. Wizna przybliża czytelnikom ten bohaterski wyczyn. W związku z tym, jeśli uwielbiacie powieści historyczne, a przy tym przyjemny i wciągający styl polskiego pisarza, jest to propozycja dla Was.

Interesują Was książki Jacka Komudy? Zajrzyjcie tutaj.