ArtykułyFantastykaFantasyZapowiedzi i nowości

Fani R.R. Martina odkryli, że jednak jakaś publikacja autora na pewno ukaże się w tym roku!

Martin

George R. R. MartinOczekiwanie na Wichry zimy Martina miało tyle wątków, że samo mogłoby posłużyć za scenariusz jakiejś książki. Fanów nie uspokaja nawet fakt, że autor zapewnił niedawno, że książka ukaże się jeszcze w tym roku. Tym bardziej, że za chwilę przyznał, że lepiej traktować to z lekką rezerwą, bo wielokrotnie zdarzało mu się w tym względzie rzucać obietnice bez pokrycia. Trzeba jednak przyznać, że fanów Gry o tron naprawdę nic nie odstrasza. Ani łamiący obietnice autor ani długoletnie czekanie. To właśnie fani natrafili na sensacyjną wiadomość, jakoby 10 października miała ukazać się nowa książka, w której znajdzie się nowe opowiadanie Martina osadzone w świecie Gry o tron. Książka nosi tytuł Book of Swords.

Nowa książka Martina to kolejna krótka nowela?

Book of Swords to kolejna antologia, którą współtworzy Martin i która została osadzona w świecie Gry o tron. Już wcześniej Martin wspólnie z innym autorem, Gardnerem Dozoisem, wydawał publikacje nawiązujące fabularnie do opublikowanych już tomów Pieśni Lodu i Ognia. Akcja ostatnich: Princess and the Queen i The Rogue Prince rozgrywała się setki lat przed wydarzeniami, które znamy z Westeros, podobnie wydanej w 2015 roku: A Knight of the Seven Kingdoms.

Tym razem spekuluje się, że nowe opowiadanie będzie bazowało na materiałach, które zostały wcześniej usunięte przez Martina z jego słynnych książek. Najprawdopodobniej będzie to opowiadanie The Sons of the Dragon. Fani znają już jego treść ze spotkań z autorem, podczas których czytał niepublikowane przez siebie dotąd fragmenty tekstu. The Sons of the Dragon to historia Aenys i Maegor Targaryen.

A co dla polskich fanów?

Klika takich dodatkowych publikacji Martina ukazało się także w Polsce, m.in: Niebezpieczne kobiety, czy Łotrzyki, czyli właśnie The Rogue Prince.

Z opisu książki na Amazonie wynika, że Book of Swords to piętnasta oryginalna opowieść uświęcająca złotą erę magii i miecza, która zawiera nowe opowiadanie George R. R. Martina osadzone w świecie Gry o tron.

Wszystkie najsłynniejsze książki RR Martina znajdziecie tutaj łącznie z Edycją Ilustrowaną Gry o tron oraz z najnowszą, polską publikacją tego autora: Dzikie karty, tom 5. Brudne gry.

O najnowszej części Dzikich kart pisaliśmy też w artykule: „BRUDNE GRY” – KOLEJNA KSIĄŻKA NADZOROWANA PRZEZ MARTINA!

A wy jak sądzicie, Martin wyda Wichry zimy jeszcze w tym roku?