KOBIETY MOGĄ WSZYSTKO I ZAWSZE MOGŁY! TO ICH POTENCJAŁ

Daję słowo, jeśli którakolwiek kobieta w mojej obecności powie, że nie jest w stanie czegoś zrobić ze względu na ograniczenia kulturowe, społeczne czy osobiste złapię się za głowę i podaruję jej w prezencie książkę Księżna Margaret. Danielle Dutton wykonała fenomenalną robotę, przedstawiając nam rzeczywiście istniejącą postać w fascynującym świetle.

HISTORYCZNA POSTAĆ PIERWSZEJ CELEBRYTKI WSZECH CZASÓW

Margaret Cavendish – niecodzienna arystokratka, której lata życia przypadają na XVII wiek – to główna bohaterka książki, którą trudno porównać do jakiejkolwiek innej pozycji. Zakochałam się w historycznej postaci zwanej Księżną Margaret, która mimo niesprzyjających okoliczności XVII-wiecznej Anglii śmiało dążyła do celu i miała w przysłowiowym nosie wszelkie konwenanse. Pisarka, filozofka, feministka. Z zamiłowaniem tworzyła nowe dzieła i bez skrupułów uczestniczyła w politycznych dyskusjach, które przecież zarezerwowane miały być wyłącznie dla mężczyzn. Podziwiam tę kobietę z całego serca i choć powiem szczerze, nie słyszałam wcześniej o tej postaci jestem niezmiernie wdzięczna losowi, że postawił na mojej drodze tę książkę.

KRÓLOWA ODWAGI I KONTRASTÓW

Zgłębienie wiedzy na temat tej inspirującej kobiety było… darem. Poza tym, niezłe z niej ziółko – sami możecie się domyśleć, że książka jest dobra, czytając słowa XVII-wieczna celebrytka. Jak to w ogóle brzmi! Paradoksalnie. Księżna Margaret, mimo tytułu, była tak naprawdę królową paradoksów i niesłychanej odwagi. Dodatkowo, na kartach tej nietypowej biografii zapoznajemy się z jej romantyczną historią miłosną, co książce dodaje wyłącznie uroku. Jedno mogę stwierdzić po lekturze Księżnej Margaret na sto procent:

KOBIECA SIŁA I NIEMOŻLIWY DO POHAMOWANIA POTENCJAŁ SĄ PONADCZASOWE.

Ocena Ani
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 8/10
  Czy warto, by historię tej osoby poznał każdy czytelnik, bez względu na zainteresowania? - 8/10
8.5/10

Fragment recenzji

Margaret Cavendish – niecodzienna arystokratka, której lata życia przypadają na XVII wiek – to główna bohaterka książki, którą trudno porównać do jakiejkolwiek innej pozycji. Zakochałam się w historycznej postaci zwanej Księżną Margaret, która mimo niesprzyjających okoliczności XVII-wiecznej Anglii śmiało dążyła do celu i miała w przysłowiowym nosie wszelkie konwenanse.

Sending
User Review
0/10 (0 votes)