Nowa książka od Iana McEwana - znamy datę premiery!
Ian McEwan

Photo by Aurore Marechal/Sipa USA [Photo via Newscom]

Nowa książka od Iana McEwana to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że autor ogłosił, że pracuje właśnie nad nową powieścią. A chociaż zdradził, o czym będzie sama historia, nie podał konkretnej daty premiery ani tytułu. Tym samym z ogromną przyjemnością możemy Wam przekazać te dwa brakujące elementy. Ponieważ, tak jak obiecaliśmy, kiedy tylko pojawiły się nowe informacje, od razu pomyśleliśmy o naszych czytelnikach. I o tym, że mieliśmy przekazywać wieści, gdy tylko pojawi się coś nowego. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka od Iana McEwana – więcej szczegółów na temat fabuły

Książka, o której mowa, będzie nosić tytuł Machines Like Me, czyli Maszyny jak ja. Akcja historii dzieje się w latach 80. w Londynie, jednak czytelnicy zetkną się tu z alternatywną rzeczywistością. W związku z tym okazuje się, że Alan Turing nie popełnił samobójstwa. Żyje dalej i co więcej, dokonał przełomu w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją. Tym samym każdy Brytyjczyk mógł sobie pozwolić na androida.

Głównym bohaterem powieści jest Charlie. Mężczyzna do tej pory niewiele osiągnął w życiu. Rękami i nogami broni się przed pracą na etacie, a jego serce zalewa miłość do Mirand. Mężczyzna nie wie jednak, że ta błyskotliwa i inteligentna studentka skrywa straszliwą tajemnicę. Kiedy tylko Charliemu udaje się zdobyć więcej gotówki, kupuje Adama. To egzemplarz jednej z pierwszych serii syntetycznych ludzi. Wraz z Mirandą tworzą jego osobowość. Tym samym Adam staje się niemal doskonały – jest piękny, silny i mądry. Wkrótce między bohaterami nawiązuje się miłosny trójkąt. A w związku z tym trzy istoty już niebawem staną przed poważnym dylematem moralnym.

Nowa książka od Iana McEwana światło dzienne ma ujrzeć w kwietniu 2019 roku. I chociaż nie znamy jeszcze daty polskiej premiery, nie ma wątpliwości, że książka będzie dostępna także u nas.

W oczekiwaniu na dalsze informacje proponujemy zapoznać się z dotychczasową twórczością autora.

Wszystkie książki Iana McEwana znajdziecie tutaj.