Nevermoor – nowa seria zachwyci niczym Harry Potter?

Nevermoor to nowa, zupełnie odlotowa seria fantasy, której autorką jest australijska pisarka, Jessica Townsend. Pierwszy tom tej historii pt. Przypadki Morrigan Crow jest już dostępny na polskim rynku. Powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury fantasy i książek dla młodzieży.

Ponadto warto wspomnieć, że seria jest porównywana z kultowym już Harrym Potterem J.K. Rowling. Jeśli zatem opowieść o małym czarodzieju skradła Wasze serce, ta historia również Was zachwyci. Co więcej, już niedługo ma pojawić się kolejna część serii pt. Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow. O tym, że ten cykl ma ogromny potencjał, może świadczyć jeszcze jedna rzecz. Prawa do ekranizacji zostały wykupione przez 20th Century Fox. Jednak w tej kwestii wiemy na razie tyle, że miałby być w nią zaangażowany Drew Goddard. Odpowiedzialny za sukces, takich produkcji jak: Marsjanin czy Zagubieni.

Nevermoor – nowy, magiczny i szalony świat

Jak każda, obiecująca historia, ta zaczyna się dawno temu. Jednak tym razem miejscem jej rozgrywki jest zwyczajny i nudny świat, w którym żyła sobie zwyczajna dziewczynka. Jednak jest coś, co wyróżnia ją od pozostałych. To nieustanny pech, który prześladuje ją na każdym kroku. Urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą i jedyne, co potrafiła, to przynosić innym pecha. W związku z tym, jeśli nagle zdechł ci chomik, to z pewnością była to wina Morgan. A może wichura wyrwała twoje ulubione drzewo? Tak, to też jej sprawka. Ale spokojnie, bo pechowe dzieci nigdy nie żyją zbyt długo. Wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.

I chociaż Morgan nie do końca wierzy w te wszystkie brednie, z niepokojem odlicza dni do urodzin. Zwłaszcza że najbliżsi, zamiast szykować jej wystrzałowe przyjęcie, szykują się na pogrzeb… Tymczasem w ten dzień w domu bohaterki faktycznie pojawia się niespodziewany gość. Na szczęście nie jest to śmierć we własnej osobie, a rudy dżentelmen, który składa jej propozycję nie do odrzucenia. Tym samym Jupiter wyrywa dziewczynkę z jej pechowego świata i zabiera ją do całkiem innego wymiaru.

Pierwszy tom serii Nevermoor znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom fantasy i nietuzinkowych historii.