Nowość od Veronici Roth

Nowość od Veroniki Roth to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości amerykańskiej pisarki. Czytelnicy na całym świecie kojarzą ją przede wszystkim z bestsellerowej serii pt. Niezgodna. Teraz odbiorcy mają jeszcze więcej powodów do zadowolenia. Ponieważ 7 kwietnia światową premierę miała książka pt. Chosen Ones.

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy powieść pojawi się na polskim rynku. Oczywiście, jeśli tylko się to zmieni, od razu Was o tym poinformujemy. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że chociaż książka dopiero pojawiła się w sprzedaży, już wykupiono prawa do jej ekranizacji. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Veronici Roth

Nowość od Veroniki Roth – kilka słów o powieści i ekranizacji

Prawa do przeniesienia powieści na ekrany nabyło studio Erik Feig’s Picturestart. To na razie jedyne informacje, jakie podano do publicznej wiadomości. W związku z tym, jeśli tylko poznamy przybliżoną datę premiery produkcji lub inne informacje na jej temat, od razu damy Wam znać.

Tymczasem sama historia opowiada o grupie piątki przyjaciół, w której skład wchodzą: Sloane, Matt, Ines, Albie, and Esther. To oni w nastoletnim wieku, dekadę temu nieopodal Chicago pokonali wroga znanego, jako Mroczny. Jego panowanie pełne terroru przyniosło ludziom śmierć i zniszczenie. Wśród grupy nastolatków, zebranych przez tajną agencję, miał być „Wybraniec”, który według przepowiedni pokona wroga. Tak też się stało. Przyjaciele podołali sprawie, a ludzkość mogła w końcu odetchnąć.

Dziesięć lat później zwycięzcy nadal pozostają sławni, jednak świat poszedł naprzód. W związku z tym młode pokolenie nie pamięta czasów mroku i wiecznego strachu, podczas panowania Mrocznego. Jednak Sloane nie może zapomnieć. To niemożliwe, kiedy wciąż prześladują ją paparazzi – gdziekolwiek się uda, są i oni. Podobnie jest z Mrocznym, który powraca w każdym jej śnie. W przeciwieństwie do innych jej nie udało się ruszyć do przodu. Bohaterka ma wrażenie, że po prostu dryfuje, bez kierunku, celu i powodu. Dzień przed obchodem święta dziesięciu lat pokoju całkiem nowy niepokój uderza w Wybrańców. Jeden z nich umiera. A kiedy zbierają się na pogrzebie w miejscu ich zwycięstwa, odkrywają z przerażeniem, że panowanie Mrocznego nigdy tak naprawdę się nie skończyły.

Dajcie znać, czy kiedy nowość od Veroniki Roth pojawi się na naszym rynku, sięgniecie po nią. Tymczasem tutaj znajdziecie pozostałe książki autorki.