PolecamyScience fiction

Skrzydła nocy – nowość od Roberta Silverberga!

Skrzydła Nocy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Skrzydła nocy – taki tytuł nosi nowość od Roberta Silverberga. Nie wątpimy, że wszyscy miłośnicy powieści science fiction kojarzą tego niezwykle utalentowanego pisarza. Jeśli jednak z jakichś powodów do tej pory nie zetknęliście się z jego ani jedną powieścią, mamy coś specjalnie dla Was. Wakacje to idealny czas, aby nadrobić literackie zaległości i poszerzyć swoje preferencje gatunkowe. A Silverberg to autor, którego powieści naprawdę warto znać.

Skrzydła nocy – opis fabuły

Akcja powieści dzieje się w umownej przyszłości, na Ziemi. Jednak planeta nie należy już do rasy ludzkiej. Została przejęta siłą przez obcy gatunek za długi. To, czego można dopatrzyć się w najnowszej książce autora to niezaprzeczalny fakt, że powieść nie jest zwykłą historią. To liryczna wręcz opowieść o starym i beznadziejnie zakochanym człowieku. Człowieku, który pielgrzymuje z ciążącym poczuciem winy. Przemierza on ruiny swojego świata w poszukiwaniu wiedzy, dającej ukojenie i akceptację. To również opowieść o desperackim łaknieniu informacji, mogących podnieść ludzkość z kolan i wnieść ją na wyższy poziom rozwoju. Czy to jeszcze w ogóle możliwe? Czy zbankrutowana planeta pod rządami obcych ma szansę znów stać się prawowitym domem wolnego człowieka?

Autor po raz kolejny udowadnia, że liczne i prestiżowe nagrody, które zgromadził do tej pory na koncie, nie są przypadkiem. A to, że napisał mnóstwo wciągających opowieści, przynoszących mu niemałe zyski, nie oznacza, że spoczął na laurach. Jeśli więc jesteście miłośnikami powieści science fiction, to prezentujemy wam dziś książkę w najlepszej odsłonie tego gatunku. Nie znajdziecie tu nużących i długich opisów niezwykłej technologii z przyszłości. To krótkie, zwięzłe opisy, pobudzające wyobraźnię do maksimum.

Ciekawostką jest również fakt, że Skrzydła nocy początkowo miały przybrać postać trzech dłuższych opowiadań. Ostatecznie jednak autor zdecydował się wydać je jako jedną, spójną historię zamkniętą w książkowej okładce.

Zatem, jeśli poszukujecie książki na długie, upalne dni lub nieco chłodniejsze wieczory, Skrzydła nocy nadadzą się idealnie. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!