Prequel Igrzysk śmierci w Polsce - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Prequel Igrzysk śmierci to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników fantastycznej serii, stworzonej przez Suzanne Collins. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o najnowszym projekcie pisarki. Poza tym obiecaliśmy również, że powrócimy do tematu, kiedy tylko pojawią się nowe informacje. Tak też się stało! W związku z tym mamy przyjemność poinformować Was, drodzy czytelnicy, że jest już znany tytuł prequela oraz okładka książki. Jesteście ciekawi? Zatem koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Prequel Igrzysk - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Prequel Igrzysk – nowe fakty w sprawie książki

Przede wszystkim pragniemy przypomnieć, że książka pojawi się również na polskim rynku. Dystrybucją zajmie się Wydawnictwo Media Rodzina, które odpowiada również za wydanie trzech poprzednich książek z serii Igrzyska śmierci. Oto co na temat najnowszego projektu ma do powiedzenia Alicja Mielcarzewicz-Cabanek, przedstawicielka oficyny:

Bardzo miło jest nam powiadomić, że bestsellerowa i zekranizowana trylogia książek dla młodzieży autorstwa Suzanne Collins zostanie uzupełniona o czwartą książkę zatytułowaną „The Ballad of Songbirds and Snakes”. Światowa premiera zapowiedziana jest na 19 maja 2020 roku.

Tak więc w jednej wypowiedzi mamy zawarte wszystkie informacje. Światową datę premiery oraz tytuł książki – The Ballad of Songbirds and Snakes. Co w wolnym tłumaczeniu można zapisać, jako Ballada o śpiewających ptakach i wężach. Okładkę powieści zaś opublikowało wydawnictwo Scholastic, które odpowiada za zagraniczną wersję książki. David Levithan, wiceprezes i wydawca oficyny tak oto komentuje obwolutę:

Ta okładka spełnia zadanie, nakreślając konflikt – zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny – leżący u podstaw książki. Kosogłos powrócił, ale z nowej perspektywy, która jest zgodna z historią opowiadaną przez Suzanne Collins.

Poza tym warto tutaj również wspomnieć, że akcja najnowszej historii będzie rozgrywać się wokół dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się o poranku Dożynek. W związku z tym czytelnicy będą mieli okazję poznać Panem na sześćdziesiąt cztery lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu. Ponadto fani cyklu mają jeszcze jeden powód do zadowolenia. Ponieważ prequel będzie znacznie obszerniejszy niż dotychczasowe części trylogii.

Przypominamy zatem, że Prequel Igrzysk śmierci światową premierę będzie miał 19 maja 2020 roku. Tytuł najnowszej książki to The Ballad of Songbirds and Snakes. Dajcie znać, czy czekacie na polskie tłumaczenie!

Natomiast tutaj znajdziecie pozostałe książki z serii. Czytaliście?