Pippi Pończoszanka - kup na TaniaKsiazka.pl

Pippi Pończoszanka wraca na ekrany, co z pewnością ucieszy wszystkich młodszych czytelników. Chociaż nie mamy wątpliwości, że ta wiadomość wywoła uśmiech na niejednej, dorosłej twarzy. Ponieważ w każdym z nas jest ukryte dziecko. W związku z tym bardzo chętnie wracamy do książek i produkcji, które przypominają nam o dzieciństwie czy wczesnych latach młodości. Dzisiejsza informacja z pewnością taka jest – pozwala na chwilę wrócić do beztroskich czasów. Co wiemy na temat najnowszej produkcji? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Pippi Pończoszanka - kup na TaniaKsiazka.pl

Pippi Pończoszanka wraca na ekrany – co wiemy?

Wiemy, że najnowszym projektem zajmą się Studiocanal oraz producent David Heyman. Warto tutaj wspomnieć, że to oni odpowiadają za sukces Paddingtona. Tym razem podjęli się ekranizacji kolejnego, literackiego klasyka dla dzieci. Nowy projekt powstaje we współpracy z Astrid Lindgren Company. Nils Nyman, wnuk Lindgren i prezes firmy Astrid Lindgren Film, tak oto komentuje współpracę:

W Davidzie Heymanie i Studiocanal znaleźliśmy partnerów, którzy rozumieją wartość Pippi i będą umieć nakręcić filmy oddające zarówno lekkość, jak i powagę książek mojej babci.

Poza tym należy tu wspomnieć, że to oczywiście nie pierwsza ekranizacja słynnych bestsellerowych książek Astrid Lindgren. W 1969 roku powstał szwedzko-niemiecki serial nazwany po prostu Pippi. Następnie w 1988 roku pojawił się amerykański film pt. Nowe przygody Pippi Langstrumpf. A w 1998 kanadyjsko-niemiecko-szwedzki serial animowany Pippi. W związku z tym obecnie widzowie będą mieli szansę zapoznać się już z czwartą odsłoną ekranowych przygód głównej bohaterki. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, od razu was o tym poinformujemy.

Jesteśmy ciekawi, jaką aktorkę wyobrażacie sobie w roli tytułowej bohaterki. Poza tym koniecznie dajcie nam znać, czy książki Astrid Lindgren są wam znane. A może przygody rudej dziewczynki dziś bawią wasze dzieci?

Wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książkami autorki, odsyłamy tutaj. Natomiast poniżej znajdziecie poszczególne przygody Pippi Langstrumpf.

Pippi Pończoszanka, Pippi na Południowym Pacyfiku oraz Pippi wchodzi na pokład.