Prequel Igrzysk śmierci w Polsce

Prequel Igrzysk śmierci to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Suzanne Collins. Jak się bowiem okazuje, autorka przygotowała swoim fanom niemałą niespodziankę. Już 19 maja 2020 roku światło dzienne ma ujrzeć prequel bestsellerowej trylogii pt. Igrzyska śmierci. Książki do tej pory cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Poza tym doczekały się również ekranizacji, która także bije rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że wieść o kolejnej pozycji, która przeniesie czytelników do Panem, wywołała ogromny entuzjazm wśród czytelników.

Prequel Igrzysk śmierci

fot. David Shankbone

Prequel Igrzysk śmierci – kilka słów od samej autorki

Na razie nie znamy tytułu nadchodzącej powieści. Wiemy jednak, że główną bohaterką na pewno nie będzie Katniss Everdeen. Dlaczego? Ponieważ akcja tej historii będzie się toczyć 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części Igrzysk śmierci, tuż przed rozpoczęciem 10. Głodowych Igrzysk. Oto co na temat projektu napisała sama autorka:

Dzięki tej książce chciałam zbadać stan naszej natury, kim jesteśmy i co postrzegamy jako niezbędne dla naszego przetrwania. Okres odbudowy dziesięć lat po wojnie, powszechnie określanej jako Mroczne Dni, gdy kraj Panem walczy, żeby stanąć z powrotem na nogi, stanowi podatny grunt do wykreowania bohaterów, którzy będą się zmagać z takimi kwestiami i tym samym definiować swoje poglądy na temat ludzkości.

Poza tym trudno się dziwić, że autorka zdecydowała się na powrót do wykreowanego świata. Wszak seria przyniosła jej ogromny sukces i rozpoznawalność. Trylogia Igrzyska śmierci sprzedała się w nakładzie, który przekroczył 100 milionów egzemplarzy. Ponadto została przetłumaczona aż na 50 języków. W związku z tym, jak łatwo się domyślić, zapewne i wspomniany prequel doczeka się finalnie ekranizacji. W końcu trudno uwierzyć, by wytwórnia Lionsgate, która stworzyła filmy na podstawie serii, wypuściła z rąk kurę znoszącą złote jajka.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na prequel Igrzysk śmierci. W związku z tym wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Suzanne Collins, odsyłamy tutaj.