Nominacje do Nagrody Gombrowicza

Nominacje do Nagrody Gombrowicza zainteresują wszystkich czytelników, którzy wśród dostępnych tytułów poszukują tych naprawdę wyjątkowych. Ponieważ jednym z takich wyznaczników nietuzinkowej literatury są nagrody przyznawane pisarzom za poszczególne dzieła. W związku z tym dziś z przyjemnością zaprezentujemy wam listę nominowanych do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza w Radomiu. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że wyróżnienie to ufundowały władze miasta oraz muzeum poświęcone pisarzowi. Przyznaje się je co roku autorom za prozatorski debiut. Poza tym zwycięzca może liczyć na 40 tysięcy złotych i lornetkę. Nagroda im. Witolda Gombrowicza cieszy się coraz większym zainteresowaniem w świecie literackim. W związku z tym jury w tym roku otrzymało i oceniło aż 70 książek. Z tego zestawu komisja wybrała i nominowała 5 pozycji, które dziś zaprezentujemy.

Nominacje do Nagrody Gombrowicza

fot. Wikimedia Commons

Nominacje do Nagrody Gombrowicza – lista nominowanych

Wśród nominowanych do tegorocznego wyróżnienia znalazły się 4 powieści i 1 zbiór opowiadań. Oto lista szczęśliwców:

Olga Hund – Psy ras drobnych,

Katarzyna Pochmara-Balcer – Lekcje kwitnienia,

Jakub Tabaczek – Czytajcie, co jest Wam pisane,

Anna Wiśniewska-Grabarczyk – Porzeczkowy Josef,

Łukasz Zawada – Fragmenty dziennika SI.

W związku z tym z przyjemnością dodajemy, że tytuły, które wymieniliśmy, wydały  niewielkie oficyny, które od lat wspierają przede wszystkim debiutantów na rynku książki. Tomasz Tyczyński, sekretarz kapituły, zaznaczył, że w tym roku poziom dużej części książek był wyrównany. Tym samym wybór tych kilku nominowanych nie był wcale łatwi i oczywisty.

Ostatecznego zwycięzcę poznamy już 15 września 2019 roku. Konkurs do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza w tym roku ogłoszono już po raz czwarty. Poza tym należy również tu dodać, że całemu projektowi patronuje żona nieżyjącego już pisarza, Rita Gombrowicz.

Koniecznie dajcie nam znać, czy z przyjemnością sięgacie po książki, które znalazły się na liście nominowanych do poszczególnych nagród literackich. A może macie jakiś ulubiony tytuł, który poznaliście dzięki takiemu wyróżnieniu? Być może Waszym zdaniem, na wspomnianej dziś liście, brakuje jakiejś pozycji? Chętnie poznamy Wasze zdanie! Tymczasem wszystkim nominowanym życzymy szczęścia i trzymamy mocno kciuki.