Najokrutniejszy zabójca na świecie

Bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen. Kim jest najokrutniejszy zabójca na świecie? Dowiecie się w najnowszej książce Wydawnictwa Mova już 29 kwietnia tego roku.

Komar – najokrutniejszy zabójca na świecie

W ciągu 200 tysięcy lat naszej stosunkowo krótkiej egzystencji odebrał życie mniej więcej 52 miliardom ludzi. Przenosi destrukcyjne choroby, które są przyczyną bezkresnego potoku rozpaczy i śmierci.  I nie ma zamiaru przestać. Kim jest ów tajemniczy najokrutniejszy zabójca na świecie?

Komar jest najczęstszym sprawcą ludzkiej zagłady, więc stale znajduje się na pierwszej linii dziejów jako wysłannik kostuchy, żniwiarz ludzkich populacji i podstawowy inicjator przemian historycznych. Odegrał ważniejszą rolę w kształtowaniu naszych losów niż wszystkie inne zwierzęta, z którymi dzielimy globalną wioskę.

Najokrutniejszy zabójca na świecie – książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Kto by pomyślał, że stworzenie tak małe, może nieść śmierć tak wielu? Oraz że od działania komarów, a dokładniej komarzyc, zależeć będą losy narodów, a nawet przebieg wojen czy politycznych rozgrywek?

Odpowiedzią na pytanie o tak ogromny wpływ tych niepozornych owadów będą patogeny – czynniki chorobotwórcze, dla których organizmy komarów stanowią środowisko idealne.

Jeśli jesteś ciekaw w jaki sposób te krwiożercze istoty kształtowały losy naszej cywilizacji, sięgnij po książkę Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie, kwietniową premierę od Wydawnictwa Mova.

Książka już w sprzedaży!

Dr Timothy C. Winegard jest doktorem Uniwersytetu w Oxfordzie i adiunktem historii i nauk politycznych na Colorado Mesa University w Grand Junction w Kolorado. Ponadto Winegard służył jako oficer w siłach kanadyjskich i brytyjskich, wykładał na CSPAN i pojawiał się przy telewizyjnych okrągłych stołach. Jego książki są znane na arenie międzynarodowej.

W Polsce jego tytuł Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie swoją premierę będzie miał 29 kwietnia tego roku. Niemniej jednak książka jest już dostępna w przedsprzedaży.

Dlatego wszyscy których intrygują karty historii zapisane komarzą krwią fascynującej lektury mogą szukać tutaj.