Kolejna powieść Roberta Harrisa to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Jeszcze niedawno informowaliśmy was, że autor wydał właśnie nową książkę pt. Drugi sen. Tymczasem okazuje się, że Harris wcale nie zamierza zwalniać tempa i już szykuje kolejną propozycją dla swoich wiernych fanów. Najnowsza historia nosi tytuł V2, a jej światowa premiera przewidywana jest na 17 września 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego tym razem możecie się spodziewać po powieści pisarza? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej.

Kolejna powieść Roberta Harrisa

Kolejna powieść Roberta Harrisa – kilka słów o fabule

Tym razem czytelnicy wraz z bohaterami przeniosą się do czasów II wojny światowej. Adolf Hitler znalazł się właśnie na krawędzi porażki, dlatego też zlecił budowę 10 tysięcy pocisków balistycznych V2. Ich głowice wypełnione są toną materiału wybuchowego. Prędkość pocisku miała przekraczać trzykrotną prędkość dźwięku. To oczywiście plan przywódcy na zwycięstwo III Rzeszy w II wojnie światowej.

Poza tym odbiorcy mogą spodziewać się dwutorowej akcji. Dr Rudi Graf, wraz ze swoim przyjacielem Wernerem von Braunem marzyli niegdyś o wysłaniu rakiety na Księżyc. Tymczasem w listopadzie 1944 roku wylądował w ponurym nadmorskim miasteczku, w okupowanej Holandii. Skąd wypuścił pociski V2 na Londyn. Nie ma człowieka, który wie więcej o tej broni, niż Graf. Jednak jego rozczarowanie wojną prowadzi do tego, że staje się obiektem śledztwa dotyczącego sabotażu.

Tymczasem Kay Caton-Walsh oficer w WAAF-ie doświadcza z pierwszej ręki niszczycielskiej siły V2. Ponieważ 160 mieszkańców Londynu, głównie kobiety i dzieci, zostaje zabitych przez pojedynczy pocisk. W związku z tym władze decydują się wysłać ekipę WAAF-u na teren dopiero co wyzwolonej Belgii. Wszyscy liczą, że kobietom z jednostki specjalnej uda się zlokalizować, skąd startują śmiercionośne rakiety. Już wkrótce okaże się, że nie wszyscy Niemcy opuścili Belgię, a Kay jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Oto co sam autor mówi na temat najnowszego projektu: „V2” to powrót do mojej pierwotnej fascynacji moralnymi dylematami pracy dla nazistów.

Przypominamy, że kolejna powieść Roberta Harrisa swoją premierę na świecie będzie miała miejsce 17 września bieżącego roku. Jeśli tylko pojawi się jej polskie wydanie, od razu damy wam o tym znać.

Tymczasem tutaj znajdziecie książki autora, dostępne już na naszym rynku.