Nowa książka Wiesława Myśliwskiego - Ucho Igielne. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Właśnie dostaliśmy informację od Wydawnictwa Znak, że 17 października ukaże się nowa książka Wiesława Myśliwskiego – Ucho Igielne. To pisarz, który nie wydaje książek często, ale każda z jego powieści jest wielkim wydarzeniem literackim. Przyznam się Wam, że to jeden z dwóch pisarzy, których twórczość cenię najbardziej.

Jego książki są wyjątkowe. Są napisane tak pięknym językiem literackim, jakiego już się prawie nie spotyka. To mądre, refleksyjne powieści podejmujące często temat przemijania. Naprawdę nie mogę się już doczekać tej premiery! Jestem pewna, że już zdążyliście to zauważyć z mojego wstępu. 😉

Nowa książka Wiesława Myśliwskiego - Ucho Igielne. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Wiesław Myśliwski; źródło: Wikimedia

Nowa książka Wiesława Myśliwskiego – Ucho Igielne

Przytoczę Wam fragment najnowszej książki, Ucho Igielne, który udostępnił wydawca:

Biegłem przez tę dawną dziką, zieloną dolinę do Ucha Igielnego. Stał już na brzegu tych spadzistych schodów, stukał laską w schodek poniżej, sprawdzając, o ile głębiej musi teraz zstąpić niż poprzednim razem. Widocznie stwierdził, że jest dużo głębiej, bo podobnie sprawdził i następny schodek, i następny. Jak można być takim starym, pomyślałem, a nawet zezłościło mnie to. W jego wieku już mało co ze świata zostaje, więc gdzie on idzie, po co?

Ucho Igielne to książka, w której autor medytuje nad losem człowieka. Zastanawia się nad pamięcią i historią. To opowieść o spotkaniu młodości ze starością i tajemnicy z nim związanej.

Wiesław Myśliwski pisze o dramatycznej historii Polski i o tym, jak upływający czas zmienia postrzeganie i doświadczanie samego siebie.

Możemy być pewni tego, że ta książka, tak jak wcześniejsze powieści autora, będzie głęboka i przenikliwa.

 

Wiesław Myśliwski dwukrotny laureat Nike

Wiesław Myśliwski urodził się w 1932 roku. Dwukrotnie został laureatem najważniejszej polskiej nagrody literackiej – Nike. W 1997 roku jury konkursu doceniło Widnokrąg, a w 2007 roku – Traktat o łuskaniu fasoli. Poprzednią książkę – Ostatnie rozdanie wydał w 2013 roku. W marcu pisarz skończył 86 lat. Jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków.

Jeżeli nie chcecie przegapić daty premiery Ucha Igielnego, to już dziś możecie zamówić jej egzemplarz tutaj. Inne książki Wiesława Myśliwskiego są tutaj.

Czy mieliście już okazję zagłębić się w powieści tego autora? Które lubicie najbardziej?