Artemis - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowa powieść Andy’ego Weira Artemis Nowa powieść Andy’ego Weira to bez wątpienia ostatnio temat numer jeden w literackim świecie. Tak jak obiecaliśmy, staramy się na bieżąco przekazywać wam najświeższe informacje dotyczące tej publikacji. Nie ma co ukrywać, że na lekturę czeka cała rzesza wielbicieli twórczości pisarza.

Kto wie, może tym razem autor przyciągnie również odbiorców, zaczynających swoją przygodę z nim, od filmu nakręconego na podstawie książki pt. Marsjanin. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczacie, dzisiejsze informacje są przeznaczone dla wszystkich. Gwarantujemy, że wywołają uśmiech na twarzy każdego miłośnika dobrej książki.

Nowa powieść Andy’ego Weira – nowe fakty

Na początek, znamy już tytuł najnowszej książki autora, który serca Czytelników na całym świecie podbił powieścią Marsjanin. Nazwa zbliżającej się publikacji to Artemis, a jej premiera przewidywana jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na 14 listopada 2017 roku. Czego Czytelnicy mogą się po niej spodziewać?

Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Jasmine Bashara, zwana Jazz. Jej dotychczasowe życie nie należy do najbardziej rozrywkowych. Dziewczyna jest wręcz nim znudzona i zdaje się, że błąka się po świecie bez celu.

Jasmine ma jednak jedno marzenie. Chciałaby uciec z niewielkiego miasteczka, w którym mieszka i rzucić się w wir porywających przygód, licząc, że trafi na coś lepszego. Jest jednak jeden problem. Problem wręcz nie do przeskoczenia, mogący zagrozić jej wizji. Jazz mieszka w miasteczku Artemis, które znajduje się na Księżycu. Osada ta jest, jak na razie jedynym takim stworzonym tu miejscem. Życie na Księżycu nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza dla osób o mało zasobnym portfelu.

Z powodów finansowych Jasmine oprócz zwyczajnej pracy, postanowiła spróbować swoich sił także w drobnym przemycie. Pewnego dnia, podczas jednej z takich akcji, trafia się jej okazja życia. Wiążą się z nią jednak ogromne konsekwencje. Jasmine, nim się zorientowała, wylądowała w samym środku groźnej walki dwóch opozycyjnych grup, które chcą przejąć władzę nad Artemis.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że studio 20th Century Fox zdążyło już nabyć prawa do ekranizacji powieści, o której mowa. Czytelnicy, którzy nie mieli jeszcze szansy zapoznać się z poprzednią książką autora, odsyłamy tutaj. Poniżej zaś przedstawiamy wam filmik, w którym sam pisarz mówi o najnowszej książce.