ŚladyŚlady to najnowsza powieść autorstwa Jakuba Małeckiego. Z tej okazji pisarz przygotował dla wszystkich fanów nie lada gratkę. Otóż, do sieci trafiło niepublikowane wcześniej opowiadanie Małeckiego. Jest ono powiązane oczywiście z główną ideą zawartą w premierowej książce. I tak, czytelnik staje przed wyzwaniem. Bo aby móc w pełni poznać bohatera i zrozumieć powieść, musi przeczytać wszystkie ślady pozostawione w Internecie.

Akcja dotyczy opowiadania Życie i śmierć Władysława Babczyca. Za jego sprawą czytelnicy będą mieli okazję poznać pisarza z nieco innej strony. Opowiadanie to dotyczy tytułowego bohatera, który jest największym polskim prozaikiem. Ma jednak małą „wadę”. Nie przepada on zupełnie za mediami społecznościowymi. I tak, sam Jakub Małecki komentuje projekt następująco: To był pomysł wydawnictwa. Ja sam nie mam konta na żadnym portalu społecznościowym i niespecjalnie ogarniam te rzeczy, więc może dlatego wmanewrowali mnie w ten projekt – żebym przestał być takim jaskiniowcem. Poszczególne fragmenty tekstu  można znaleźć właśnie na portalach społecznościowych oraz na stronie wydawnictwa i autora. Są to ślady hipertekstowe, zachowujące jednak między sobą ciągłość. Poszukiwania zaś należy rozpocząć od oficjalnego profilu Małeckiego na Facebooku. Trzeba przyznać, że to ciekawa forma promocji.

Ślady – o czym mówi najnowsza powieść?

To niezwykle zaskakujący kalejdoskop ludzkich życiorysów. Bo to przecież właśnie życie pisze najpiękniejsze scenariusze. Te poruszające, mrożące krew w żyłach i radosne. Bohaterami są samotnicy, kochankowie i ofiary. Jakub Małecki w przedstawionych tekstach zostawia jedynie ślady. Rolą czytelnika zaś jest ich odszyfrowanie, zinterpretowanie i zrozumienie. Poszczególne opowiadania zazębiają się i tworzą jedną fabułę o uniwersalnym znaczeniu. To podróż przez narodziny, proste życie i śmierć.

Tutaj znajdziecie książkę Ślady. Serdecznie polecamy!