Nowa powieść Ricka Riordana już we wrześniu! Sprawdź serię Apollo i boskie próby w TaniaKsiążka.pl

W książkowej części sieci aż huczy, a to za sprawą wiadomości o nowej powieści Ricka Riordana. Fani autora, a zwłaszcza miłośnicy jego serii Apollo i boskie próby, mogą już z zadowoleniem zacząć zacierać ręce. Autor pracuje nad czwartym tomem powieści. Znamy już nawet datę amerykańskiej premiery. 😁

Nowa powieść Ricka Riordana już we wrześniu! Sprawdź serię Apollo i boskie próby w TaniaKsiążka.pl

Fantasy inspirowane mitologią

Apollo i boskie próby. Ukryta wyrocznia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plRick Riordan to amerykański pisarz, który zasłynął młodzieżowymi seriami fantasy. Pisarz pełnymi garściami czerpie z mitologii greckiej i rzymskiej. Tak jest w przypadku serii o Percym Jacksonie i Bogach Olimpijskich, czy właśnie tej o Apollu. Jednak nie tylko wierzenia starożytnych Greków i Rzymian są inspiracją autora. Riordan stworzył także cykl, w którym korzysta z motywów znanych z mitów nordyckich, to: Magnus Chase i bogowie Asgardu.

Autor skradł serca czytelników swobodnym mieszaniem świata współczesnego z mitycznymi wierzeniami. Każda z jego powieści jest pasjonującą przygodową opowieścią. To dlatego pisarz ma wiernych fanów w różnych zakątkach świata, w tym także w Polsce.

Nowa powieść Ricka Riordana z serii Apollo o boskie próby

Apollo i boskie próby. Mroczna przepowiednia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plMałe googlowe ptaszki ćwierkają, że nowa, już czwarta część serii Apollo i boskie próby, swoją amerykańską premierę będzie miała 24 września. Niestety nie udało mi się jeszcze nigdzie znaleźć informacji o polskiej premierze książki The Tyrant’s Tomb (w dosłownym tłumaczeniu Grób Tyrana), bo taki właśnie jest jej tytuł. W przypadku poprzedniej części od premiery w Stanach, do pojawienia się polskiego tłumaczenia powieści minął prawie rok. Ciekawe, czy tym razem fani też będą musieli tak długo czekać.

Mimo tego, że nie wiemy, kiedy polskie wydanie pojawi się na półkach księgarń, to poznaliśmy już fabularny zarys nowej części przygód Apolla, greckiego boga, który za karę został wysłany do współczesnego Nowego Jorku. Mało tego, został przemieniony w człowieka… Apollo próbuje zatem przywrócić pięć starożytnych wyroczni, bo dzięki temu będzie mógł odzyskać swoje moce.

Apollo i boskie próby. Labirynt ognia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTeraz bohater musi skierować się do Obozu Jupiter, który znajduje się w zatoce San Fransisco. To właśnie tam półbogowie przechodzą trening, żeby przygotować się do starcia. Na Apolla będzie czekało pewne trudne zadanie, bo jego przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie.

Ten krótki zarys opowieści tylko rozbudza ciekawość… Będziemy zatem cały czas śledzić informacje o polskiej premierze książki. Zawsze zostaje jeszcze możliwość jej przeczytana po angielsku. 😉 Tymczasem tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać przygód Apolla, zachęcam do sięgnięcia po poprzednie tomu serii. Podejrzewam, że spokojnie zdążycie je przeczytać przed polskim wydaniem czwartej powieści tego cyklu. 😉

Wszystkie części cyklu Apollo i boskie próby znajdziecie w tym miejscu. Inne książki autora są tutaj. Które z jego książek lubicie najbardziej?