Diuna

Nowe fakty w sprawie ekranizacji Diuny to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekają na ten projekt. Poza tym powody do zadowolenia mają nie tylko wielbiciele książkowej historii, stworzonej przez Franka Herberta. Także miłośnicy kina science fiction będą zadowoleni z informacji, które właśnie pojawiły się w sieci. O co chodzi? Dowiedzieliśmy się właśnie, kto jeszcze dołączy do i tak już mistrzowskiej obsady filmu. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Diuna. Tom 1. Kroniki Diuny - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowe fakty w sprawie ekranizacji Diuny – znamy kolejną gwiazdę, która wystąpi w ekranizacji

Frank Herbert to niekwestionowany mistrz w gatunku science fiction. Nic więc dziwnego, że na ekranizację jego serii z niecierpliwością czekają miliony fanów na całym świecie. Obecnie wiemy, że wśród gwiazd, które wystąpią na ekranie, znajdują się: Timothee Chalamet, który wcieli się w rolę Paula Atryda, Rebecca Ferguson, jako Lady Jessica, Javier Bardem, jako Stilgar, Josh Brolin, jako Gurney Halleck czy Dave Bautista (Glossu Rabban). Ponadto wystąpią tam również: Stellan Skarsgård (baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Helena Mohiam) oraz Oscar Isaac (Leto Atryda) i Zendaya Coleman (Chani).

Teraz okazuje się, że w produkcji wystąpi także Jason Momoa. Tak jest! Gwiazda Aquamana zasili szeregi i tak już oszałamiającej obsady Diuny. Fani aktora z pewnością kojarzą go również z takich produkcji jak Gra o Tron czy Conan. W najnowszej produkcji Momoa wcieli się w rolę Duncana Idaho – mistrza fechtunku i doradcę Leto Atrydy. Tym samym stanie się także nieprzejednanym wrogiem rodu Harkonnenów.

Warto tutaj wspomnieć, że za reżyserię filmu odpowiada Denis Villeneuve, który ma na koncie wiele branżowych sukcesów. To jemu fani kina zawdzięczają takie hity jak Blade Runner 2049, Pogorzelisko czy Nowy początek. Za projekt odpowiada studio Legendary, natomiast zdjęcia do ekranizacji mają ruszyć już wiosną tego roku. Premiera filmu przewidywana jest na 20 listopada 2020 roku. Ze wstępnych informacji wynika, że filmowa ekipa pojawi się na Węgrzech oraz w Jordanii.

Nowe fakty w sprawie ekranizacji Diuny – kilka słów o fabule

Tytułowa Diuna to planeta, która jako jedyna we Wszechświecie posiada złoża melanżu. Jest to niezwykle pożądana substancja. Umożliwia bowiem dostrzeganie niebezpieczeństwa związanego z ponadwymiarowymi podróżami kosmicznymi. Akcja powieści dzieje się oczywiście w przyszłości. Zaś bohaterami historii są dwa rody, Artydów oraz Harkonnenów, które zawzięcie rywalizują o przejęcie władzy nad planetą oraz jej niezwykłymi zasobami.

Koniecznie dajcie znać, czy równie niecierpliwie, jak my, czekacie na ekranizację Diuny.

Wszystkie książki z kultowej już serii science fiction Diuna znajdziecie tutaj.