Na planie filmu Diuna 2 padł ostatni klaps Diuna 2

Wszyscy oczekujący na kontynuację przygód Paula Atrydy (Timothée Chalamet) na pewno odetchną z ulgą. Ekipa filmowa zakończyła zdjęcia na Arrakis. 😉 Wśród hałd suchego, beżowego piasku padł ostatni klaps, który zakończył etap zdjęć do filmu Diuna 2. Czy produkcja w reżyserii Denisa Villeneuve’a oparta na fantastycznym cyklu autorstwa Franka Herberta powtórzy sukces pierwszej części? Niebotyczny wynik w światowym box-office i aż sześć Oskarów (plus cztery nominacje) to wysoko ustawiona poprzeczka. Osobiście wierzę, że twórcy sięgną po jeszcze więcej!

Diuna 2 | cała seria na TaniaKsiazka.pl >>

Diuna 2 –  co wiadomo?

Prace nad filmem rozpoczęły się dokładnie 4 lipca 2022 roku, kiedy to na planie padł pierwszy klaps. Razem z ogłoszeniem startu twórcy podzielili się informacją, że podobnie jak w przypadku pierwszej części, zdjęcia będą nagrywane w węgierskim Budapeszcie, we Włoszech, Jordanii oraz Abu Dhabi. Ostatni klaps padł natomiast 12 grudnia, o czym na Instagramie poinformował swoich fanów Timothée Chalamet.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Timothée Chalamet (@tchalamet)

Diuna 2 – obsada

Oprócz wspomnianego aktora, odtwórcy roli Paula Atrydy, na ekran powrócą również m.in.: Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Josh Brolin (Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar) czy Dave Bautista (Glossu „Bestia” Rabban Harkonnen). Nie zabraknie również uwielbianej przez widzów Zendai. Reżyser obiecuje, że grana przez nią postać Chani będzie w tej części bardziej widoczna. Biorąc pod uwagę rozwój historii, do obsady dołączyły nowe twarze. Florence Pugh jako córka imperatora Irulana, Austin Butler w roli Feyd-Rauthy, Léa Seydoux jako Lady Margot i Christopher Walken jako Padishah Imperator Shaddam IV.

Oficjalny opis fabuły filmu

Drugi film będzie opowieścią o mitycznej podróży Paula Atrydy, o sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani i Fremenami, oraz wojennej ścieżce, na którą wkracza, by dokonać zemsty na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a losami wszechświata, zrobi wszystko, by zapobiec strasznej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć.

Diuna 2 – premiera

Pamiętacie, jakie były zawirowania przy okazji premiery pierwszej części? Data premiery drugiej odsłony również wędruje po kartkach kalendarza. Wstępnie ogłoszono ją na dzień 20 października 2023 roku, następnie przełożono na 17 listopada 2023, by koniec końców ustalić, że film ukaże się światu 3 listopada 2023. Czy ostatecznie? Zobaczymy… 😉

Serię Diuna złapiecie pod tym linkiem.

Czytajcie także: