Diuna w kinach już 22 października! Diuna

Ten tydzień mógłby być całkiem dobry dla polskich fanów prozy Franka Herberta i wszystkich kinomanów. Ale nie jest! Długo wyczekiwany film Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a, którego premierę przekładano już kilkukrotnie, od 15 września zaczął wchodzić na ekrany kin na całym świecie. Dziś na przykład euforię podczas seansu będą przeżywać Francuzi, Niemcy, Rosjanie, Włosi i Hiszpanie. Polska niestety nie znajduje się w puli szczęśliwców, którzy zobaczą film w pierwszej kolejności. Będziemy go mogli obejrzeć jako jedni z ostatnich, bo dopiero 22 października.

Diuna Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu

Diuna w kinach – nareszcie!

Okazuje się jednak, że nie tylko my będziemy czekać tak długo na upragniony seans. 22 października film Diuna trafi do kin nie tylko w Polsce, ale również w Brazylii czy Irlandii, ale również w – uwaga – Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czyli krajach, które odpowiadają za jego produkcję. Zatem jesteśmy „last but not least” 😉 . Dlaczego film pojawi się w USA na końcu? W ten sposób producenci chcą zapobiec piractwu, bowiem 22 października film jednoczesnie zostanie dodany do biblioteki platformy stremingowej HBO Max. A to jest równoznaczne z tym, że błyskawicznie w sieci pojawią się jego nielegalne kopie w jakości HD. Opóźnienie premiery w internecie pozwoli zarobić więcej na tej produkcji dzięki widzom, którzy nie mając alternatywy (lub oczywiście z przekonania, że kulturę należy konsumować legalnie) obejrzą film w kinie.

Trzeba przyznać, że oczekiwanie na Diunę to prawdziwy trening cierpliwości. Pierwotnie premiera była bowiem zaplanowana na 18 grudnia 2020 roku. Pandemia koronawirusa zniweczyła te plany, przesuwając wejście do kin wielu z głośnych filmów. Wydaje się jednak, że data 22 października to termin ostateczny i nic nie jest w stanie tego zmienić.

***

Oczekując na film, obejrzyj zwiastun filmu Diuna:

Jeśli intryguje Cię film, ale do tej pory nie przeczytałeś książki, warto nadrobić tę lekturę. Możesz ją zamówić w tym miejscu. Natomiast wszystkie części Serii Kroniki Diuny są dostępne pod tym linkiem.

Czytaj także: