Lipcowe zapowiedzi sci-fi

Gotowi na przygody nie z tej Ziemi? Poznajcie zestawienie kosmicznych nowości, a w nim lipcowe zapowiedzi sci-fi. Zapinajcie pasy i ruszamy w międzygalaktyczną podróż po nieznanych krainach!

Lipcowe zapowiedzi sci-fi – znajdziesz je na TaniaKsiazka.pl

Lipcowe zapowiedzi sci-fi

Przed Wami wydawnicze nowości i lipcowe zapowiedzi sci-fi, które warto wziąć ze sobą w wakacyjną podróż. No bo sami wiecie… bez książki – bez sensu 😉

Galapagos

Po co ludzkości takie wielkie mózgi?

Pytanie to zadaje sobie duch Leona Trouta, który zginął w wyniku dekapitacji. Trout spędził milion lat na Ziemi. Początkowo przebywał na statku Bahia de Darwin, później na Galapagos. Dzięki jego relacji możemy dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka ludzki gatunek. A to wszystko zaczęło się w 1986 roku…

Zapada chaos, który ogarnia cały świat. Globalny kryzys ekonomiczny krzyżuje się z faktem powstania tajemniczego wirusa powodującego bezpłodność. Ten rozprzestrzenia się na cały świat, niemniej jednak jakimś cudem omija kilka wyspami archipelagu Galapagos. Ludzkość będzie mogła przetrwać jedynie dzięki uczestnikom Przyrodniczej Wyprawy Stulecia, którzy zostali wytypowani zupełnie przypadkowo. To w ich rękach leży przyszłość całego rodzaju ludzkiego. Ten zaś czeka wiele milionów lat ewolucji, który pokieruje rozwój człowieka w stronę fokoształtnej formy, wyposażonej w płetwy i znacznie mniejszy mózg.

Poznajcie powieść, w której Vonnegut krytykuje cywilizację i ironicznie traktuje teorię ewolucji. W iście vonnegutowskim stylu.

PREMIERA: 21 lipca 2020

Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

Minęło dziewięć lat od kiedy Paul Muad’Dib stracił wzrok i postanowił wyruszyć przez pustynię na spotkanie z Szej-huludem. Podczas jego wędrówki los Imperium spoczywał w rękach Alli – jego siostry. Przez ten czas Alla zdążyła pokochać imperialną władzę, tak więc dziedzictwo Paula nie napawa ją radością.

Mimo tego, że prawa do tronu niego należą do następców Paula, Regentka nie zamierza tak łatwo oddać tronu. Jego synowie, mimo że mają zaledwie dziewięć lat, stanowią zagrożenie nie tylko dla Alii. Ze względu na swoje pochodzenie, na ich życie czyha także ktoś inny. Odwieczny wróg Atrydów, ród Corrinów, pragnie zasiąść na Tronie Złotego Lwa, więc nie cofnie się przed niczym.

Dzieci Diuny to kolejny tom jednej z najbardziej poczytnych powieści w dziejach fantastyki naukowej. Diuna ponownie zabiera nas w podróż po rozbudowanym uniwersum pełnym niejednoznacznych i wielowymiarowych postaci.

PREMIERA: 28 lipca 2020

Gdzie dawniej śpiewał ptak

Świat stoi nad przepaścią, a losy ludzkości wydają się być przesądzone. Gwałtowne zmiany klimatyczne, choroby które pandemią opanowują świat, konflikty nuklearne i powszechny problem bezpłodności zagrażają całej ludzkiej populacji.

Właśnie w takiej rzeczywistości żyje rodzina Sumnerów. Bogacze postanawiają zawalczyć o przetrwanie tworząc odizolowany ośrodek naukowy, w którym chcą rozpocząć klonowanie człowieka. Niemniej jednak tam, gdzie dostrzegli nadzieję na ratunek ludzkości, powstały pierwsze poważne problemy. Kiedy po kilku pokoleniach klonów naukowcy postanawiają wrócić do naturalnych metod prokreacji, eksperyment zaczyna wymykać się spod kontroli…

Gdzie dawniej śpiewał ptak to pełna napięcia i emocji powieść umiejscowiona w ekoapokaliptycznej scenerii, która zmusza do refleksji nad przyszłością ludzkości.

PREMIERA: 21 lipca 2020

Erectus

Miejsce: Richards Bay, RPA. To właśnie tam naukowcy zauważyli dziwne zjawisko, powodujące regres cywilizacyjny. Ekspansja nowego wirusa przyczynia się do mutacji i trwałych zmian wśród ludzi. Ludzkość, która w nowych okolicznościach upatruje końca cywilizacji, wpada w popłoch. W miastach takich jak Nowy Jork, Paryż czy Genewa, grupy zarażonych desperatów wpadając w panikę zaczynają siać chaos.

Skąd wziął się ten przerażający wirus? Co kryje się za pandemią? Czy oznacza to koniec świata? Anna Meunier, francuska badaczka, zaczyna wyścig z czasem, w której stawką jest przetrwanie. W tym samym czasie świat walczy o przetrwanie. Słabi postanawiają się zjednoczyć, aby silniejsi nie doprowadzili do zagłady nas wszystkich.

PREMIERA: 29 lipca 2020

Piter. Bitwa bliźniaków

Uber nie zawsze był dobry, a już z pewnością nie zawsze był sprawiedliwy. Teraz nieustannie spłaca swoje długi. Jednak okrutna przeszłość czerwonego skinheada ciągnie się za nim jak flaki ze świeżo rozprutego brzucha.

Dziesięć lat przed wojną wegańską, Uber przypadkowo trafia na stację Obwodny Kanał. Miejsce okazuje się być terroryzowane przez smoka oraz służących mu ludzi. Kiedy nastaje wojna wegańska, czas niepowstrzymanego potoku przelanej krwi, w cieniu imperium wybucha bunt niewolników. Uber postanawia zebrać oddział złożony ze zbirów i zabijaków, i razem stanąć oko w oko z wrogiem. Tylko w ten sposób stacja Obuchowo może zyskać szansę na wolność.

Co jednak, kiedy okaże się, że smok być może wciąż żyje? I to na dodatek w nim samym?

PREMIERA: 1 lipca 2020

Tak wyglądają lipcowe nowości i zapowiedzi sci-fi. Planujecie upolować coś z zestawienia?