Szósty sezon The Crown

Szósty sezon The Crown, niezwykle popularnego serialu na Netflix, został właśnie potwierdzony przez samego twórcę projektu, Petera Morgana. Tym samym to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników produkcji. A jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z tym serialem, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Warto tutaj również wspomnieć, że taka nowina jest niemałym zaskoczeniem, ponieważ jeszcze niedawno Morgan zarzekał się, że kolejny sezon The Crown nie powstanie. Ta informacja zasmuciła fanów, natomiast sam twórca najprawdopodobniej przemyślał sprawę i zmienił jednak zdanie.

Szósty sezon The Crown

Szósty sezon The Crown – co wiemy?

Oto jak sprawę komentuje sam Peter Morgan:

Kiedy rozpoczęliśmy rozmowy na temat fabuły sezonu piątego, szybko stało się dla nas jasne, że do pełnego zaprezentowania bogatej i skomplikowanej historii z planowanego okresu musimy wrócić do pierwotnego pomysłu z szóstym sezonem.

Na razie jednak szczegóły ani piątego, ani szóstego sezonu nie są nam jeszcze znane. Widzowie jednak przypuszczają, że serial zakończy się na pierwszych latach XXI wieku. Poza tym wiadomo, że w dwóch ostatnich sezonach w rolę Elżbiety II wcieli się Imelda Staunton. Natomiast jej siostrę zagra Lesley Manville. Wiemy także, że premiera czwartego sezonu produkcji przewidziana jest jeszcze na ten rok. Ponieważ zdjęcia do serialu udało się zakończyć jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

O czym opowiada sama historia? Jak już z pewnością orientuje się większość z was, są to losy Elżbiety II, która po śmierci króla Jerzego VI zostaje nową władczynią Wielkiej Brytanii. Córka króla przejmuje tron w momencie, kiedy potężne imperium chyli się ku upadkowi. Serial ma na koncie mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, a jego popularność stale rośnie.

Całkiem niedawno premierę na polskim rynku miała książka pt. The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu, która również spotkała się z ogromnym entuzjazmem fanów produkcji. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji po nią sięgnąć, to dobry czas. Lektura z pewnością umili wam chwile oczekiwania na kolejne sezony serialu.

Koniecznie dajcie nam też znać, czy oglądacie The Crown oraz jak Wasze wrażenia!