Harlan Coben ekranizacje - seriale Harlan Coben ekranizacje

Harlan Coben znany jest na całym świecie jako pisarz bestsellerowych thrillerów kryminalnych. W sumie sprzedano ponad 75 milionów egzemplarzy jego książek, które zostały przetłumaczone na 43 języki! Ta popularność oraz zdolność pisarza do kreowania trzymających w napięciu historii i konstruowania zagadek, nad którymi główkuje się do ostatniej kartki, sprawiły, że zainteresowali się nim twórcy filmowi. Na podstawie jego powieści powstał m.in. kasowy film pt. Nie mów nikomu, a także ciekawe seriale. Przyjrzyjmy się kilku produkcjom, które doczekały się adaptacji. Przed Tobą zatem: Harlan Coben – ekranizacje serialowe mistrza kryminału.

Harlan Coben ekranizacje Książek szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Harlan Coben ekranizacje – seriale

Jedyna szansa (2015)

W tym serialu francuskiej produkcji na ekranie możemy zobaczyć samego Harlana Cobena, który wcielił się w jedną z napisanych przez siebie postaci. O czym jest sama historia? Główna bohaterka Alice Lambert, która jest lekarką, zostaję postrzelona we własnym domu. Gdy trafia do szpitala, na miejscu otrzymuje druzgocąca informacje. Podczas napadu na nią, zamordowano jej męża, a córka zaginęła bez śladu. Policja uznaje kobietę za główną podejrzaną! Alice jest jednak niewinna imusi tego dowieść. Dlatego rozpoczyna prywatne śledztwo. Musi odnaleźć córkę i zabójcę jej męża.

Powieść Jedyna szansa czeka na Ciebie w tym miesjcu.

Tylko jedno spojrzenie (2017)

Tylko jedno spojrzenie to kolejny serial produkcji francuskiej. Eva (Virginie Ledoyen) i Bastian (Thierry Neuvic) Beaufils od piętnastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy pewnego dnia mężczyzna znika. Zrozpaczona Eva rozpoczyna poszukiwania męża, podczas których dowiaduje się o nim niesamowitych rzecz. Bastain miał bowiem wiele tajemnic, o których ona nie miała pojęcia. Okazuje się, że całe jej dotychczasowe życie u boku ukochanego mężczyzny było kłamstwem.

Tylko jedno spojrzenie w wersji papierowej możesz zamówić na tej stronie.

Safe (2018)

Safe to pierwszy owoc współpracy Harlana Cobena z platformą streamingową Netflix, z którą pisarz w 2018 roku podpisał umowę na ekranizacje aż 14 jego książek. Oznacza to, że naprawdę wiele długich wieczorów spędzimy z historiami pana Cobena, przeniesionymi na ekran. Wspominając o Safe, nie można pominąć obecności aktora, który odgrywa główną rolę. Do produkcji zaangażowano bowiem Michaella C. Halla – aktora, który podbił serca widzów, wcielając się w postać seryjnego mordercy w serialu Dexter, za co w 2010 został nawet nagrodzony Złotym Globem. 

Serial Safe został oparty na pomyśle Cobena. Głównym bohaterem jest wdowiec Tom, który w zamkniętej społeczności samotnie wychowuje dwie nastoletnie córki. Pewnego dnia jedna z nich wymyka się ukradkiem na imprezę, na której dochodzi do morderstwa i zaginięcia jednego z uczestników. Tuż po tym zdarzeniu sekrety małej społeczności zaczynają wychodzić na jaw jeden po drugim.

The Stranger (2020)

Producentem wykonawczym serialu The Stranger jest sam Harlan Coben. W roli głównej występuje Richard Armitage, którego widzowie z pewnością kojarzą z filmu pt. Hobbit, gdzie grał Thorina Dębową Tarczę. Poza tym obok niego widzowie zobaczą również Hannah John-Kamen, znaną m.in. z Player One.

Podczas spotkania rodziców dzieci grających w lidze lacrosse, ojca dwóch nastoletnich synów, prawnika Adama Price’a, zaczepia pewien nieznajomy mężczyzna. Przekazuje mu niepokojące informacje. Nieznajomy twierdzi, że przed laty żona Adama, chcąc powstrzymać rozwój jego romansu, oszukała go, udając, że jest w ciąży. Wręcza my przy tym dowody świadczące o prawdziwości tych słów. Zaszokowany Adam rozmawia o tym z żoną. Kobieta początkowo obiecuje mu wyjaśnienia, jednak wkrótce znika bez śladu. Wysyła mu jedynie SMS-a, z prośbą, by jej nie szukał. Adam oraz jego synowie są zdruzgotani niespodziewaną ucieczką Corinne.

Książka Nieznajomy jest dostępna tutaj.

W głębi lasu (2020)

W głębi lasu to z kolei polska produkcja, stworzona dla Netflixa w ramach wspomnianej umowy. Adaptacja jednej z najsłynniejszych thrillerów Cobena, została jednak przeniesiona na rodzimy grunt, w polskie realia. Na ekranie możemy obserwować m.in. Grzegorza Damięckiego, Agnieszkę Grochowską, Arkadiusz Jakubika, Dorotę Kolak, Ewę Skibińśka i Jacka Komana oraz wielu aktorów młodego pokolenia. I naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Za reżyserię serialu odpowiada Leszek Dawid i Bartosz Konopka, natomiast adaptacją powieści na potrzeby scenariusza zajęli się: Agata Malesińska, pisarz Wojciech Miłoszewski, Emilio Mauro i MIchael Yebba.

Akcja serialu W głębi lasu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: w rok 1994 i 2019. Głównym bohaterem jest warszawski prokurator, Paweł Kopiński. Jego siostra zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas letniego obozu, gdy byli dziećmi i mężczyzna do tej pory nie potrafi się z tym pogodzić. Pewnego dnia odnajduje się ciało, a policja podejrzewa, że należy ono do chłopca, który zniknął z jego siostrą 25 lat wcześniej. To odkrycie może doprowadzić do przełomu w śledztwie.

Powieść W głębi lasu możesz zamówić pod tym linkiem.

Niewinny (2021)

Niewinny to z kolei serial produkcji hiszpańskiej, a na ekranie możemy zobaczyć jednego z najpopularniejszych hiszpańskich aktorów, Mario Casasa.

Głównym bohaterem jest Mateo Vidal, który pewnego wieczoru, próbując przerwać bójkę, przypadkiem zabił człowieka. Trafia do więzienia na osiem lat, po czym wychodzi, zakochuje się w pięknej Olivii, bierze z nią ślub i przymierza się do kupna domu, ponieważ na świat na przyjść ich dziecko. Niestety dobra pasa nie trwa długo. Jego żona znika bez śladu, a on próbując ją odnaleźć, odkrywa jej ciemne tajemnice i ponownie pakuje się w kłopoty.

Książkę Niewinny możesz zamówić w tym miejscu.

Czekając na kolejne produkcje, zachęcam Cię do przeczytania wszystkich książek Harlana Cobena, które znajdziesz na tej stronie.

Zobacz także: