RecenzjeThriller

Gra w morderstwo – najnowsza książka Rachel Abbott

Gra w morderstwo to moje pierwsze spotkanie z twórczością Rachel Abbott.  Sama nie wiem, dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po książki tej autorki? Jest o nich głośno, mają dobre recenzje, ale do tej pory było mi z nimi nie po drodze. Teraz wiem, że muszę to zmienić i na pewno to zrobię. Po lekturze najnowszej książki Abbott wiem już, że to świetna autorka i na pewno sięgnę po jej poprzednie thrillery psychologiczne. Jeśli inne jej książki, są tak dobre jak Gra w morderstwo to coś czuję, że polubimy się na dłużej.

Gra w morderstwo

Gra w morderstwo - kup na www.taniaksiazka.pl >>

Źródło: Instagram, ruda_czyta

Przed rokiem Jemma wraz z Mattem wybierają się do Kornwalii na ślub Lucasa i Niny. Matt przyjaźni się z Lucasem od czasów dzieciństwa i ta uroczystość pozwoli po latach spotkać mężczyznom. Ma przybyć cała paczka, wszyscy ci, którzy przed laty spędzali ze sobą każdą wspólną chwilę, dzielili między sobą radości i smutki.

Kiedy wszyscy są już na miejscu, dzień przed uroczystością wydarza się coś strasznego.  Wstrząsająca tragedia, która doprowadza do odwołania ślubu.

Rok później Lucas znów zaprasza wszystkich do siebie. Nikt nie ma pojęcia po co, bo przecież wiadomo, że nie będzie to wspólne i radosne świętowanie rocznicy ślubu. Nikt nie był w stanie odmówić Lucasowi, każdy z gości jest jednak skołowany i zaniepokojony.

Wszyscy są w szoku, kiedy Lucas wyjawia im powód wspólnego spotkania. Mają zagrać w grę. A ta gra, to gra w morderstwo…  Nikt nie wie, co planuje Lucas, ani co się stanie kiedy gra, którą wymyśli gospodarz, dobiegnie końca.

Pasjonujący thriller

Rachel Abbott napisała naprawdę świetnie skonstruowany thriller psychologiczny. Od pierwszych stron czułam się zaniepokojona i wiedziałam, że wydarzy się coś złego. Każdy z bohaterów jest tu inny, każdy jedyny w swoim rodzaju i jak się okazuje, każdy ma coś za kołnierzem. Bo w trakcie gry w morderstwo wychodzą na jaw różne sprawy, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Okazuje się, że prawie każdy z graczy ma tajemnicę, a Lucas na każdego ma asa w rękawie. Ma on też swoje sposoby, aby uciszyć tych, którzy mówią za dużo i aby wydobyć prawdę z tych, którzy ją znają, ale nie chcą mu jej wyjawić.

Gra w morderstwo przeradza się w pewnym momencie w policyjne śledztwo, co wyprowadza Lucasa z równowagi, bo przez to może nie uda mu się poznać odpowiedzi na pytanie – co stało się przed rokiem w jego posiadłości i kto jest wszystkiemu winien.

Moje pierwsze spotkanie z Rachel Abbott było naprawdę udane. Autorka idealnie zbudowała napięcie i trzymała w niepewności przez całą powieść.  W pewnym momencie podejrzewałam już każdego z bohaterów gry, a okazało się, że zakończenie jest zupełnie inne, niż mogło mi to przyjść do głowy. Czegoś takiego się nie spodziewałam.

Koniecznie sprawdźcie to sami – przeczytajcie najnowszą książkę Rachel Abbott – znajdziecie ją tutaj >>

 

Ocena Rudej
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
8/10

Fragment recenzji

Przed rokiem Jemma wraz z Mattem wybierają się do Kornwalii na ślub Lucasa i Niny. Matt przyjaźni się z Lucasem od czasów dzieciństwa i ta uroczystość pozwoli po latach spotkać mężczyznom. Ma przybyć cała paczka, wszyscy Ci którzy przed laty spędzali ze sobą każdą wspólną chwilę, dzielili między sobą radości i smutki.

Kiedy wszyscy są już na miejscu, dzień przed uroczystością wydarza się coś strasznego.  Wstrząsająca tragedia, która doprowadza do odwołania ślubu.