Wojciech Chmielarz
Nowe książki od Wojciecha Chmielarza. Wojciech Chmielarz

wikipedia.org

Nowe książki od Wojciecha Chmielarza to z pewnością nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Choć informacja bez wątpienia jest dobra, musimy niestety nieco złagodzić jej entuzjastyczne brzmienie. Znając jednak zasadę dobrej i złej wiadomości, postaramy się złagodzić wam skutki rozczarowania, które mogą nastąpić. Otóż nowe książki od Wojciecha Chmielarza pojawią się dopiero w 2018 roku. Natomiast nie bez powodu mówmy tu w liczbie mnogiej. Sam pisarz zapowiada, że będą to aż dwie powieści. Tak więc nikt chyba nie ma wątpliwości, że warto uzbroić się w cierpliwość i trochę poczekać. Zwłaszcza że rok 2018 jest już w zasięgu naszego wzroku.

Nowe książki od Wojciecha Chmielarza i zmiana wydawcy

Autor oprócz wydania nowych powieści w przyszłym roku, zdecydował się na jeszcze jeden, poważny krok. Zmienił wydawcę, dzięki czemu teraz jego książki będą ukazywać się pod patronatem wydawnictwa Marginesy. Dlaczego właśnie ta oficyna? Oto jak o zmianach mówił sam pisarz:

Dlaczego Wydawnictwo Marginesy? Mówiąc krótko – bo od pierwszego spotkania zadziałała między nami chemia. Mnie się spodobał ich plan, im mój. Wspólnie zrobimy wszystko, żeby dostali państwo świetne książki.

Teraz coś o samych zapowiedzianych publikacjach. Pierwsza z książek będzie kontynuacją przygód komisarza Jakuba Mortki. Miłośnikom kryminałów z pewnością nie trzeba przedstawiać tej postaci. My dodamy, że odbiorcy mieli okazję spotkać się z tym bohaterem w Podpalaczu, Farmie lalek, Przejęciu i Osiedlu marzeń. Na temat planowanej kontynuacji losów Mortki wypowiedziała się redaktorka Chmielarza. Autor zaś przytoczył jej słowa na swoim Facebookowym profilu, które brzmiały następująco:

Pełen szacun! Nie wiem, jak ty to robisz, bo to wcale nie jest łatwe, ale za każdym razem wychodzi ci pełnokrwisty, znakomicie dopięty kryminał, w dodatku wielopiętrowy. Nie wspominając już o tym, że twoi bohaterowie mają w sobie więcej życia, niż normalni ludzie.

Nikt nie ma więc chyba wątpliwości, że zapowiada się kolejna, wciągająca historia. Premiera książki przewidywana jest już na styczeń 2018 roku. Jeśli zaś chodzi o druga pozycję, to ma być to całkiem nowa opowieść, niezwiązana z żadną dotychczasową serią. Jest więc na co czekać.

Wszystkie książki Wojciecha Chmielarza znajdziecie tutaj.