Już 15 marca 2017 roku na polskim rynku pojawi się Konklawe – nowa książka Roberta Harrisa. Ten bestsellerowy autor zyskał miliony fanów na całym świecie dzięki powieściom historycznym i thrillerom. Tym razem ponownie sięga po ten drugi gatunek i przenosi czytelników za zamknięte drzwi Kaplicy Sykstyńskiej.

Nowa książka Roberta Harrisa – czego się spodziewać?

W Watykanie umiera znienawidzony przez kurię papież, który propagował ideę Kościoła ubogiego. W tej sytuacji na barki Lomeliema, dziekana kolegium kardynalskiego, spada zadanie przeprowadzenia konklawe. I nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna ma za sobą poważny kryzys wiary. Udział w wyborach ma prawo wziąć stu siedemnastu kardynałów. Jednak tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kardynał Benitez z Filipin. Nikomu nieznany mężczyzna powoduje jeszcze większe poruszenie, kiedy okazuje się, że zmarły papież podniósł go do godności kardynalskiej w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami.

Zgodnie z tradycją elektorzy zamknięci w Kaplicy Sykstyńskiej modlą się o oświecenie i właściwy wybór. Jednak zgromadzenie tak wielu różnych osobowości w jednym miejscu i wizja objęcia jednego z najważniejszych stanowisk władzy w Kościele rodzi klasyczne spory. Oprócz tradycjonalistów i liberałów, którzy od wieków rywalizują ze sobą, pojawiają się całkiem ziemskie intrygi i knowania.

Lomeli po raz kolejny staje przed trudnym zadaniem. Musi zdecydować, czy swoją funkcję ograniczyć jedynie do sprawowania pieczy nad sprawami organizacyjnymi, czy jednak wpłynąć na wynik głosowania. A mógłby to zrobić, ujawniając mroczne tajemnice z przeszłości głównych pretendentów. Jak się okaże, ostateczny wynik konklawe i tak nie będzie po jego myśli…

Przypominamy, że nowa książka Roberta Harrisa pojawi się w sprzedaży już 15 marca bieżącego roku. Książkę Konklawe znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!