Nowa część Harry’ego Pottera: Harry Potter i Przeklęte Dziecko nie będzie ostatnim dziełem w dorobku J.K. Rowling! Poczekajcie jednak z wybuchem radości, ponieważ trzy najnowsze książki to tak naprawdę miniksiążeczki, a nie pełne powieści i ukażą się w formie e-booków na Pottermore.com. Pocieszające natomiast jest to, że będą dostępne w dosyć niskiej cenie.

Nowa część Harry’ego Pottera: z dodatkami

Nowa część Harry'ego PotteraZ nowych minihistorii fani dowiedzą się między innymi, skąd wywodzą się “bezwzględne korzenie” prof. Dolores Umbridge (Pani, która lubiła koty i nie bardzo lubiła dzieci 🙂 ) oraz o tym, jak wyglądała relacja między prof. Horacym Slughorn’em a młodym Voldemortem. Wszyscy pamiętamy, że Voldemort był jednym z ulubieńców profesora i jednym z najcenniejszych trofeów w jego kolekcji.

Nowa część Harry’ego Pottera: wcale nie ostatnia

Nowa część Harry'ego PotteraPierwsze opowiadanie pt. Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists, czyli Krótkie historyjki z Hogwartu o władzy, polityce i pewnym nieznośnym duchu, daje czytelnikom nieco więcej informacji o czarodziejskim świecie z Harry’ego Pottera. To właśnie w tej części dowiemy się nowych rzeczy o prof. Umbridge, profesorze Slughornie oraz zajrzymy za mury Azkabanu.

Druga historyjka pt. Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies czyli Krótkie historyjki z Hogwartu o odwadze, niedoli i niebezpiecznych zainteresowaniach, przybliżą nam nieco postać Minervy McGonagall i prof. Remusa Lupina. Natomiast trzecie opowiadanie pt. Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide czyli Hogwart: niekompletny i nierzetelny przewodnik, skupia się na sekretach, które skrywa w sobie słynna szkoła czarodziejów.

Na otarcie łez

Nowa część Harry'ego PotteraTrzy nowe minihistorie to swoiste prezenty J.K. Rowling dla fanów, być może na otarcie łez po informacji, że nowa część Harry’ego Pottera: Harry Potter i przeklęte dziecko będzie już ostatnią. Z pewnością nie będą to historie fabularne, do których przyzwyczaiła nas Rowling, ale być może udzielą fanom Harry’ego odpowiedzi na kilka pytań, które pojawiły się podczas czytania poszczególnych części Harry’ego Pottera.

Opowiadania ukażą się na stronie Pottermore.com 6 września, natomiast już od środy dostępne są w formie pre-order na Amazonie.

Najnowszą część Harry’ego Pottera możecie zamówić w przedsprzedaży: tutaj