Nowe przygody Asteriksa i Obeliksa

Czy są tu z nami fani komiksów? A wielbiciele przygód dwóch dzielnych Galów, pochodzących z jednej jedynej osady, której mieszkańcy nieugięcie stawiają opór najeźdźcom i uprzykrzają życie rzymskim legionom? Wiecie już, o kogo chodzi? Oczywiście! Nowe przygody Asteriksa i Obeliksa pojawią się w tym roku, a będzie to 39. album. W związku z tym niemałe powody do zadowolenia mają miłośnicy rysunkowych historii o Asteriksie i Obeliksie, których obecnie na całym świecie są setki tysięcy. Seria od lat bawi kolejne pokolenia czytelników, a ich popularność skutecznie podbijają ekranizacje. W popkulturze na dobre zakorzeniło się wiele powiedzonek i cytatów z cyklu, a gadżety z wizerunkiem Galów stały się dochodowym biznesem.

Nowe przygody Asteriksa i Obeliksa

Fot. Materiały prasowe, źródło: www.lejdd.fr

Nowe przygody Asteriksa i Obeliksa – co wiemy?

39. album z nowymi przygodami Asteriksa i Obeliksa światło dzienne ujrzy już 21 października 2021 roku. Za projekt odpowiedzialni są Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad, oficjalni kontynuatorzy serii. Twórcy i wydawcy na razie ostrożnie podchodzą do kwestii zdradzania szczegółów fabuły. JednakFerri w udzielonym niedawno wywiadzie dla „Journal du Dimanche” powiedział:

Mogę powiedzieć, że to album „podróżniczy”, ponieważ ostatnia przygoda rozgrywała się w wiosce. Asterix i Obelix udadzą się w nowe miejsce, co – jak wiadomo – jest coraz trudniejsze, bo duet ten odwiedził już wiele krajów (od Włoch po Grecję, od Indii po Nowy Świat). Można powiedzieć, że ten kraj jako taki tak naprawdę dzisiaj nie istnieje. Ta podróż będzie okazją do lekkiej zmiany narracji. Każdy album małym kroczkiem wprowadza coś nowego. Zaś Obeliks będzie kontynuował swoją powolną ewolucję psychologiczną.

Asterik i Obeliks

Fot. Materiały prasowe, źródło: www.lejdd.fr

Skoro daleka wyprawa i nowe przygody, nie może zabraknąć tu również Idefiksa i Panoramiksa. Dla nich również znajdzie się miejsce w tej historii. Warto również wspomnieć, że o pomyśle na najnowsze przygody bohaterów, przed śmiercią, słyszał Albert Uderzo. I zaakceptował go.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na nowe przygody Asteriksa i Obeliksa! To też dobry czas, by uzupełnić komiksowe zapasy z udziałem tych sympatycznych bohaterów, więc koniecznie zajrzyjcie tutaj.