Nowe rysunki z Małego Księcia

Nowe rysunki z Małego Księcia to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tej niezwykle popularnej bajki. Historia stworzona przez Antoine’a de Saint-Exupéry’ego wciąż bawi i uczy nowe pokolenia. Poza tym jest to tak kultowa pozycja, że niemal każdy zna choćby jeden cytat, pochodzący właśnie ze wspomnianej książki. W związku z tym mogłoby się wydawać, że o Małym księciu wiemy już naprawdę wszystko. Nic bardziej mylnego! Okazało się bowiem, że w szwajcarskim Winterthur dokonano niezwykle cennego znaleziska. Ponieważ w magazynie, który należał do znanego kolekcjonera, ktoś odkrył nieznane dotąd rysunki do Małego Księcia. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Nowe rysunki z Małego Księcia

fot. SKKG

Nowe rysunki z Małego Księcia – niepublikowane wcześniej rysunki

Kolekcjonerem, który przechowywał cenne znalezisko, jest Bruno Stefanini. Przez wiele lat nikt nie sprawdzał zawartości magazynu, gdzie przechowywał on swoje przedmioty. Szwajcarski biznesmen, działający na rynku nieruchomości, od lat z powodzeniem inwestował w sztukę. Z tego powodu jego kolekcja, wyceniana na 1,5 miliarda franków, była jedną z największych w Szwajcarii. Mógł się on poszczycić m.in.: czterema zabytkowymi zamkami, testamentem Napoleona Bonaparte, suknią i parasolka cesarzowej Sisi czy innymi rzeczami, związanymi z takimi osobistościami jak Albert Einstein czy John F. Kennedy.

Bruno Stefanini zmarł w zeszłym roku, jednak dopiero kilka dni temu w teczce, która znajdowała się w budynku należącym do kolekcjonera, odkryto pewne rysunki. Szybko okazało się, że są one wykonane charakterystyczną kreską Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Poza tym trzy kartki przedstawiają Małego Księcia i inne postaci ze słynnej powieści. Kolekcjoner zakupił je na aukcji w 1986 roku. Eksperci uważają, że są to wczesne prace artystyczne pisarza.

Fundacja SKKG podzieliła się ze światem odnalezionymi rysunkami, które możecie zobaczyć w dzisiejszym artykule. Nowe rysunki z Małego Księcia to bez wątpienia świetna wiadomość, która pobudza wyobraźnię i sprawia, że po raz kolejny mamy ochotę sięgnąć po tę kultową już pozycję. Zatem koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie o znalezisku, jak i samej książce.

Pozycję pt. Mały Książę znajdziecie tutaj.