Nowe wydanie Psychozy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie Psychozy to nie lada gratka przede wszystkim dla miłośników twórczości Roberta Blocha. Szczególne powody do zadowolenia mają też wielbiciele horroru i grozy. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze ze wspomnianą powieścią, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję, ponieważ Psychoza w nowym wydaniu jest już właśnie dostępna na naszym rynku. Warto tutaj wspomnieć, że pierwszy raz światło dzienne historia ujrzała w 1959 roku i w błyskawicznym tempie zdobyła rzeszę wiernych fanów. Tym samym stała się międzynarodowym bestsellerem. Dziś uważana jest za klasykę gatunku i za najwybitniejsze dzieło w dorobku autora. A także za jedną z najbardziej inspirujących książek grozy XX wieku.

W 1960 roku Alfred Hitchcock stworzył adaptację powieści w postaci filmu o tym samym tytule, co książka. Jak się okazało, była to produkcja przełomowa w jego karierze i otworzyła mu drzwi do dalszych, reżyserskich sukcesów i produkcji. Co ciekawe, to nie jedyna ekranizacja historii. W latach 2013 – 2017 powstał serial, luźna adaptacja książki w postaci serialu telewizyjnego pt. Bates Motel.

Nowe wydanie Psychozy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie Psychozy – kilka słów o fabule

Głównym bohaterem powieści jest Norman Bates, kawaler w średnim wieku, który został zdominowany przez matkę. Porywcza staruszka skutecznie zabrania mu życia towarzyskiego. Fairvale w stanie Kalifornia prowadzą niewielki motel, jednak w wyniku zmiany planów inwestycyjnych autostrady, miejsce to przestało przynosić zyski. Pewnego dnia do motelu trafia młoda kobieta, Mary Crane. By pomóc swojemu chłopakowi Samowi Loomisowi w problemach finansowych, kobieta ukradła jednemu z klientów biura nieruchomości kwotę 40 tys. dolarów. Zmęczona Mary przyjmuje zaproszenie od Normana na kolację w jego domu. Jednak propozycja mężczyzny wywołuje atak zazdrości u matki Batesa, która grozi, że zabije dziewczynę.

Podczas kolacji Mary sugeruje Normanowi, aby ten umieścił swoją matkę w zakładzie psychiatrycznym, lecz mężczyzna zaprzecza, jakoby z kobietą działo się coś złego. Ponieważ jak sam przyznaje: „wszyscy jesteśmy trochę szaleni”…

 Nowe wydanie Psychozy znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy czytaliście książkę oraz, czy widzieliście film!