Nowość - Gdybym miała twoją twarz Frances Cha

Kto z Was interesuje się kulturą Korei? Jeśli lubicie azjatyckie klimaty, nie przegapcie tego tytułu! Nowość Gdybym miała twoją twarz autorstwa Frances Cha w ręce polskich czytelników trafiła w lipcu tego roku. Książka Cha odkrywa mało znane oblicze życia współczesnych Koreanek, które mierzą się z narzuconymi im, wyśrubowanymi standardami piękna. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Nowość - Gdybym miała twoją twarz Frances Cha

Nowość – Gdybym miała twoją twarz Frances Cha

Często prześladuje mnie myśl o jej brzydocie. Znaczy dlaczego nie zrobi sobie operacji? No czemu? Naprawdę nie rozumiem brzydkich ludzi. Szczególnie tych bogatych. Czyżby byli tacy głupi? – Przegląda się w lustrze, przechylając głowę, dopóki jej znów nie wyprostuję. – A może są zboczeni?

Gdybym miała twoją twarz, fragment

Bohaterki książki to młode Koreanki o imionach Gyuri, Miho, Ara, Sujin oraz Wonna.

Miho, artystka po studiach w Stanach, nawiązuje romans z apodyktycznym mężczyzną. Z kolei Ara zakochuje się bez pamięci w gwieździe k-popu. Wanna chce zrealizować swoje marzenie o urodzeniu dziecka, nie ma jednak środków na jego wychowanie. Gyuri jest ekskluzywną „kobietą do towarzystwa” dla najzamożniejszych biznesmenów w kraju, a Sujin za wszelką cenę chce pójść w jej ślady.

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z tego, że we współczesnym Seulu szansę na komfortowe życie daje tylko uroda. Kto nie otrzymał jej w genach, musi radzić sobie innymi metodami: poddając się kosztownym operacjom plastycznym, po których dojście do siebie wymaga wiele czasu i bólu.

Jeden z najgłośniejszych debiutów tego roku, który przenosi nas do oszałamiającego, futurystycznego Seulu. Lektura obowiązkowa.

Vogue

Brutalna opowieść o czterech kobietach złapanych w sidła południowokoreańskiego konsumpcjonizmu robi naprawdę niesamowite wrażenie.

The Guardian

Podobnie jak Bong Joon Ho, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu Parasite, tak i Frances Cha ukazuje społeczeństwo, w którym awans społeczny jest niezwykle trudny. A to, jak go postrzegają ubogie kobiety, jest śmiertelnie przygnębiające.

Washington Post

Frances Cha Gdybym miała twoją twarz

Gdybym miała twoją twarz – kiedy premiera książki Frances Cha?

Gdybym miała twoją twarz na polskim rynku pojawiła się 14 lipca 2021 roku.

Darmowy fragment przeczytacie POD TYM LINKIEM.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Mova.

Egzemplarz dla siebie możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: