Azyl - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jarosława Grzędowicza z pewnością ucieszy wszystkich miłośników twórczości pisarza. I nie ma co się dziwić, bo projekt jest naprawdę warty uwagi i wzbudził niemałe zamieszanie wśród Czytelników. Całkiem niedawno Internet obiegła wieść o tym, że Grzędowicz postanawia wydać książkę, w której zamieści wszystkie niepublikowane dotąd opowieści. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Nowość od Jarosława Grzędowicza już w przyszłym miesiącu

Zapowiadana antologia do sprzedaży trafi 8 listopada bieżącego roku. Jej tytuł brzmi Azyl i z pewnością jest nie lada gratką dla wszystkich Czytelników, którzy uwielbiają gatunek fantasy. Natomiast, jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Grzędowicza, teraz macie idealną szansę, by nadrobić zaległości. Skąd pomysł na taki projekt? I jak to możliwe, że jeden z najlepszych twórców polskiego gatunku fantastyki krył w szufladach nikomu nieznane teksty? Na ten temat wypowiedział się sam pisarz:

Kiedy pytano mnie dlaczego nie wydam tych starych, zaginionych tekstów, wykręcałem się zgodnie z prawdą, mówiąc, że nie mam ich fizycznie. Przepadły. Trzeba było okrągłej daty mojego nastoletniego debiutu oraz entuzjazmu i benedyktyńskiej pracy ludzi z wydawnictwa „Fabryka Słów”. To było jak otwarcie kapsuły czasu. Wejście do zamkniętego od trzydziestu pięciu lat pokoju. Postanowiłem ich za bardzo nie zmieniać. Nie przerabiać, nie dodawać im powagi, ani nie ulepszać. Są moje. Kiedyś je napisałem, a potem trafiły na listę zaginionych. Ale skoro już się znalazły, chcę dać im okładki. Ich własne. Opowiadania nie powinny ginąć. Nawet te stare. Napisałem je. Niech więc żyją dalej.

I trudno nie zgodzić się z poglądem Grzędowicza. Tysiące fanów z pewnością podziela zdanie, że niepublikowane do tej pory teksty powinny zostać wydane. Wszak to kolejna książka do kolekcji – i to jeszcze jak fascynująca! Ponieważ, jak zaznaczył autor, teksty nie będą przerabiane, odbiorcy będą mieli niepowtarzalną okazję prześledzenia procesu twórczego Grzędowicza. Czytelnicy krok po kroku przestudiują drogę, którą przeszedł pisarz, by ostatecznie zostać okrzykniętym „mistrzem”.

Książkę pt. Azyl znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!