Szpony i kły - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Szpony i kły – nowość ze świata Wiedźmina w sprzedaży pojawiła się 8 listopada bieżącego roku. Zaskoczeni? Zadowoleni? Nasza ekipa już nie mogła doczekać się tego dnia! Zastanawiacie się, jak to możliwe, że bohaterowie stworzeni przez Andrzeja Sapkowskiego rozpoczęły nowe przygody tak nagle? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów! A gwarantujemy, że w zanadrzu mamy same dobre informacje.

Szpony i kły – nowość ze świata Wiedźmina – fani fanom

Okazuje się, że Szpony i kły to zbiór opowiadań uczestników konkursu, organizowanego przez Nową Fantastykę na 30. urodziny Geralta. Głównym zwycięzcą okazał się Piotr Jedliński z historią zatytułowaną Kres Cudów. Redakcja jednak otrzymała sporo zgłoszeń, które także zasługiwały na pewną formę wyróżnienia. Tym samym odbiorcy mają szansę zapoznać się z antologią, która zawiera najbardziej interesujące teksty. Sam Andrzej Sapkowski przychylił się do projektu i uznał, że to świetna forma uhonorowania początkujących twórców. Oto co pisze w oficjalnej zapowiedzi:

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech. Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany. A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów. Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” Wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!

Wierzymy, że po takiej zachęcie nie będzie trzeba nikogo nadmiernie namawiać do tego, by sięgnąć po wspomnianą antologię.

Przypominamy, że Szpony i kły – nowość ze świata Wiedźmina w sprzedaży pojawiła się 8 listopada 2017 roku. Koniecznie to sprawdźcie!