Cudowna broń - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowy przekład książki Philipa K. Dicka to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że Dick zalicza się do autorów powieści science fiction, którzy znacząco wpłynęli na rozwój tego gatunku. Krytycy okrzyknęli go nawet Dostojewskim w wersji sci-fi. Jednak jego sława jest też pewnym paradoksem. Bo chociaż od początku swojej twórczości był znany i ceniony w świcie literackim, do końca życia pozostał anonimowym autorem dla szerszej publiczności. Jego twórczość została zauważona i doceniona dopiero w latach 90. Łączył elementy klasycznej prozy i fantastyki z rozważaniami filozoficznymi i teologicznymi. Teraz Czytelnicy w Polsce mają okazję zapoznać się z zupełnie nowym przekładem książki pt. Cudowna broń. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zetknąć się z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości!

Nowy przekład książki Philipa K. Dicka – nowa odsłona znanej historii

Trwa obecnie wyścig zbrojeń między blokiem zachodnim i chino-radzieckim. Prawda jest jednak nieco inna. Lars Powderdry, główny projektant broni Za-Bloku, tworzy wyłącznie efekciarskie gadżety. Urządzenia, które tylko z pozoru są śmiercionośne. Kiedy na niebie niespodziewanie pojawiają się obce, wrogie satelity, świat potrzebuje prawdziwej militarnej siły. Za-Blok i Oko-Wschód dochodzą do porozumienia, a Lars musi podjąć współpracę ze swoim radzieckim odpowiednikiem, atrakcyjną Lilo Topczewą. Trudno więc się dziwić, że w pewnym momencie mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że powoli się w niej zakochuje. I nie pomaga tu myśl, że Lilo w każdej chwili może go zabić…

Oto jak Michał Cetnarowski pisze o prezentowanej dziś książce:

W „Cudownej broni” na pierwszy plan wychodzi pomieszanie tego, co poważne, z tym, co jarmarczne. (…) Znamiennym symbolem takiego przemieszania porządków jest tytułowy przemysł zbrojeniowy – zawłaszczony przez rozrywkę, wykastrowany ze śmiertelnych znaczeń, zastąpionych prawem popytu i podaży.

Nowy przekład książki Philipa K. Dicka pt. Cudowna broń znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom literatury science fiction. Koniecznie sprawdźcie prezentowaną dziś pozycję!