Lutowe zapowiedzi sci-fi

Jesteście gotowi na skok w przestrzeń kosmiczną? Przywitajcie lutowe zapowiedzi sci-fi i sprawdźcie co ciekawego szykuje się w tym miesiącu.

Lutowe zapowiedzi 2020: Sci-fi

Świat Stali. Legion Nieśmiertelnych. Tom 1

Minęło siedemdziesiąt lat, odkąd na Ziemię przybyła armada obcych. Ludzkość dostaje proste ultimatum: dołączyć do Imperium lub zniknąć z oblicza galaktyki. Członkostwo jednak kosztuje. By przetrwać, pozbawiona unikatowych surowców Ziemia musi handlować swoim najcenniejszym zasobem – krwią i życiem własnych mieszkańców.

James McGill jest chłopakiem jakich wielu. To pozbawiony perspektyw i pomysłu na życie mieszkaniec ziemskiej Hegemonii, spędzającym większość czasu w wirtualnej rzeczywistości. Nie mógł się spodziewać, że okrutne zrządzenie losu wkrótce pchnie go w szeregi owianego złą sławą legionu najemników oddających się na usługi obcych ras, by zapewnić byt i przetrwanie ojczystej planety.

Pierwsza kampania prowadzi go na Cancri-9, Świat Stali, którego bogactwu dorównuje tylko okrucieństwo targających nim wojen. Niemniej jednak kiedy rutynowa misja przybiera nieoczekiwany obrót, James odkrywa straszliwą prawdę. Gra toczy się o stawkę znacznie większą, niż ktokolwiek śmiałby podejrzewać…

Data premiery: 27.02.2020

Wieczna wojna

Wojna to piekło i William Mandella przekonuje się o tym na własnej skórze, walcząc z Taurańczykami. Towarzyszymy mu przez całą służbę, obserwując jego oczami okrucieństwa, ogrom cierpień i absurdy walk… a także przemiany na Ziemi, która w ciągu jego życia – na skutek efektów relatywistycznych – starzeje się o kilkaset lat.

Wieczna wojna to znakomita powieść należąca do kanonu literatury sci-fi. Łączy pełen rozmachu obraz przyszłego konfliktu z wizjonerskim i ponadczasowym spojrzeniem na człowieka i zmiany wywołane przez wojnę. To powieść wojenna, ale i… pacyfistyczna, w której walka z wrogiem przeradza się w walkę o człowieczeństwo.

Data premiery: 11.02.2020

Król. Część 1

Minęło kilka wieków, odkąd III wojna światowa zebrała swoje śmiertelne żniwo i przepędziła ludzi z Ziemi. Na innych, odległych planetach i w innej czasoprzestrzeni udało się z trudem odbudować to, co niegdyś nazywano domem. Ale historia lubi się powtarzać, a nad jedną z zamieszkałych przez ludzi planet zbierają się czarne chmury…

Na szczęście pojawia się ktoś, komu zależy na zaszczepieniu w ludziach dobroci. Ktoś, kto w tych trudnych czasach kieruje się głównie troską o drugiego człowieka. Czy będzie miał dość siły, by przeciwstawić się siłom zła? Poznajcie powieść, w której miłość jest najsilniejszą bronią.

Data premiery: 7.02.2020

Możemy cię zbudować

Louis Rosen i Maury Rock handlują elektronicznymi klawikordami. Niestety sprzedaż kuleje, a przecież ich ambicje sięgają znacznie wyżej. Postanawiają produkować i sprzedawać ludzi, a właściwie doskonałe cybernetyczne sobowtóry postaci historycznych.

Problem polega na tym, że jedynym ich potencjalnym wspólnikiem jest Sam K. Barrows, chciwy miliarder o usposobieniu i moralności rekina, a prototyp, Abraham Lincoln, wcale nie ma ochoty być sprzedany i powołuje się na swe konstytucyjne prawa…

Czy elektroniczny Lincoln jest mniej ludzki niż jego twórcy? Czy maszyna, która troszczy się o innych i cierpi, jest gorsza od Barrowsa albo zimnej psychopatki, w której beznadziejnie kocha się Louis?

Data premiery: 4.02.2020

Przestrzeń. Planetside. Tom 2

Gdy pułkownik Carl Butler wraca po zakończeniu swojej misji na Kappie, spotyka się ze sprzecznymi reakcjami. Jedni uważają go za nieustraszonego bohatera wojennego, inni widzą w nim pariasa. Butler zostaje zmuszony do przejścia w stan spoczynku, osiedla się więc na planecie Talca Cztery. Następnie obejmuje stanowisko wiceprezesa do spraw bezpieczeństwa w firmie zajmującej się nowoczesnymi technologiami wojskowymi. Oficjalnie ma ją chronić na korporacyjnym polu walki, w rzeczywistości ma jedynie robić wrażenie na klientach i inwestorach. Do czasu.

Gdy następuje włamanie do sieci komputerowej konkurencyjnej firmy, zwierzchnicy pułkownika zaczynają obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Chcą, aby Butler dowiedział się, kto jest sprawcą i dlaczego nikt nie przyznał się do tak finezyjnego ataku. Szybko okazuje się, że włamanie to tylko przykrywka a sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Śledztwo pociąga za sobą kolejne ofiary, a wszystkie tropy prowadzą prosto do… Butlera.

Poznajcie świat pełen korporacyjnych intryg, międzyplanetarnej polityki i operacji wojskowych i sięgnijcie po Przestrzeń. Planetside. Tom 2.

Data premiery: 24.02.2020

Która książka z lutowych zapowiedzi ze świata sci-fi z pewnością trafi na Wasze półki?