Grimm City. Bestie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Grimm City. Bestie – taki tytuł nosi nowy tom Grimm City, stworzonej przez Jakuba Ćwieka. Będzie to kryminał w realiach stanowiących wymieszanie różnych gatunków fantastyki.

To bez wątpienia jedna z lepszych wiadomości dla miłośników twórczości pisarza. Pozycja ta powinna spodobać się również wszystkim, którzy uwielbiają powieści łączące w sobie także elementy baśni i klimatu noir. Ta gorąca nowość dostępna jest już od 9 maja i gwarantujemy, że was nie zawiedzie.

Nowy tom Grimm City. Bestie - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowy tom Grimm City – co knują bestie?

Jakub Ćwiek bez wątpienia jest wciąż w szczycie formy. Warto tutaj przypomnieć, że najnowsza powieść to kontynuacja wydarzeń zapoczątkowanych w powieści Grimm City. Wilk!. Co tym razem czeka na odbiorców? Z pewnością, jak zawsze moc czarnego kryminału, który tym razem pisarz postanowił połączyć z elementami sądowego dramatu.

Wartka akcja zaczyna się niemal od pierwszych stron powieści. Nagła śmierć głowy jednej z rodzin mafijnych oznacza zerwanie dotychczas panującego paktu. To z kolei skutkuje tym, iż nad Grimm City zbierają się ciemne chmury. Chmury, z których ma lunąć wojna totalna i nie do powstrzymania. Do tego dochodzi najważniejszy proces w mieście. Kiedy w grę wchodzą wydarzenia tak wielkiej wagi, pojmanie psychopatycznego Drwala, krążącego gdzieś po ulicach wydaje się mało znaczącą sprawą.

Okazuje się, że właśnie tym wątkiem musi zając się inspektor Evans. Trudno powiedzieć, co jest bardziej denerwujące. Fakt, że musi zajmować się tą „błahą” sprawą, gdy w mieście dzieje się tyle ważniejszych rzeczy, czy myśl, że towarzyszyć mu w tym będzie Emeth Braddock. Samozwańczy stróż prawa z ubogiej dzielnicy po drugiej stronie mostu i równocześnie były bokser, zwany Bestią.  

Fantastyczne i mroczne miasto stworzone przez Jakuba Ćwieka to po raz kolejny źródło niewyczerpanej, mrocznej akcji. Tutaj zło osiada na człowieku nawet wbrew jego woli, jak plaga tłustych, lepkich kropli deszczu. Zestawienie gatunków, jakiego dokonał autor, sprawia, że Czytelnik otrzymuje niezwykle oryginalną koncepcję i fabułę, która wykazuje ogromny potencjał.

Książkę pt. Grimm City. Bestie znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!