Książki dla dzieciZapowiedzi i nowości

O przekrętach i przekleństwach… dla dzieci. Nowe książki Michała Rusinka

O przekrętach i przekleństwach... dla dzieci. Nowe książki Michała Rusinka

Przekręty i przekleństwa to nie są tematy dla dzieci? A dlaczego nie? Jeśli książka porusza temat zabawnych przejęzyczeń lub kulturalnych (sic!) przekleństw, najmłodsi mogą z niej wyciągnąć ciekawą lekcję. Właśnie tych zagadnień dotyczą nowe książki Michała Rusinka, które pojawią się w księgarniach już w przyszłym miesiącu. Szczegóły znajdziecie poniżej.

O przekrętach i przekleństwach... dla dzieci. Nowe książki Michała Rusinka

Nowe książki Michała Rusinka

Michał Rusinek Psia skrętka, czyli przewodnik po dziecięcych przekleństwach

Psia skrętka, czyli przewodnik po dziecięcych przekleństwach

Niech podniesie rękę ten z Was, kto w złości nigdy nie wyrzucił z siebie niezbyt eleganckich (delikatnie mówiąc) epitetów. Jakoś lasu kończyn nie widać… 😉 Skoro dorośli potrzebują przekleństw do odreagowania, chyba nie ma w tym nic dziwnego, że dzieci też to dotyczy?

Co zrobić, gdy naszym pociechom „motyla noga” już nie wystarcza, a potrzeba wyładowania emocji pozostaje? Wcale nie trzeba sięgać po te szpecące język słowa – można przeklinać z klasą i po swojemu, nieważne, czy jesteśmy dorosłymi, czy dziećmi! W swoim przewodniku Michał Rusinek zaprasza małych czytelników do poszukiwania wyrażeń, które z powodzeniem zastąpią językowe paskudy, a jednocześnie pozwolą dać upust nagromadzonym emocjom.

Michał Rusinek Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach

Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach

Druga część przygody w świecie dziecięcego języka to przewodnik po wyrazach niesfornych. Tych, które lubią mieszać w szykach mówiącego, niezauważenie przestawiać swoje litery i narobić (często całkiem zabawnego) bałaganu.

Michał Rusinek kolekcjonuje i opisuje dziecięce przejęzyczenia, nadaje im także nowe życie w lekkich, humorystycznych wierszykach. Autor zaprasza również małych czytelników do świadomej zabawy słowami w poszukiwaniu nowych, zaskakujących łamańców. Język też może dawać wielką frajdę!

Nowe książki Michała Rusinka

Oba przewodniki powstały w twórczym tandemie, ilustrowane są bowiem przez Joannę Rusinek. Przez wydawcę są zapowiadane jako nowa odsłona książki Jak przekręcać i przeklinać Michała Rusinka z 2016 roku.

Przewodniki trafią do księgarń 22 marca 2021 roku. Znajdziecie je pod poniższymi linkami:

Psia skrętka, czyli przewodnik po dziecięcych przekleństwach >>

Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach >>

Zobacz także: