Komiksy W.I.T.C.H.

Dobra wieść dla fanów kultowej serii – komiksy W.I.T.C.H. powracają do sprzedaży! Co znajdziemy w pierwszym tomie cyklu? Sprawdź to!

Komiksy W.I.T.C.H. znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Komiksy W.I.T.C.H. – powrót kultowej serii po latach

Obecny rok obfituje w powroty wielu klasyków. Wśród nich znalazła się również kultowa seria komiksowa o pięciu nastoletnich czarodziejkach, która podbiła serca milionów czytelniczek (i czytelników) na całym świecie. Mowa oczywiście o Czarodziejkach W.I.T.C.H., włoskiej serii komiksowej wydawanej w Polsce w formie 231 numerów dwutygodnika.

Will, Irma, Taranee, Cornela i Hay Lin, od których imion powstał czarodziejski akronim, to amerykańskie nastolatki, które wiodą podwójne życie. Są bowiem Strażniczkami Sieci, co oznacza, że stoją na straży portali wiodących do Meridianu, magicznej planety w innym wymiarze, chroniąc świat przed złem.

Seria przygód młodych czarodziejek doczekała się również przeniesienia na ekrany. Dwusezonowy amerykańsko-francuski serial animowany pt. W.I.T.C.H. Czarodziejki był emitowany w Polsce w latach 2005-2009 przez stacje telewizyjne Polsat, Jetix oraz TV Puls.

Co tym razem czeka na fanów przygód nastoletnich Czarodziejek?

Co znajdziemy w pierwszym tomie?

Wydawcą tytułu niezmiennie pozostaje wydawnictwo EGMONT, które postanowiło wydawać komiksy w formie zbiorczych tomów. Premiera pierwszego tomu wyznaczona została na 21 kwietnia tego roku. Co znajdziemy w środku?

Tom pierwszy będzie zawierał 6 pierwszych opowiadań, które wyszły w Polsce nakładem 12 numerów pisma w roku 2002. Są to kolejno: Halloween, Dwanaście portali, Inny wymiar, Potęga ognia, Ostatnia Łza i Złudzenia i kłamstwa.

Tom zostanie wydany w twardej oprawie, na kredowym papierze, w liczbie 384 stron. Ponadto we wstępie znajdziemy osobiste wspomnienia ówczesnej redaktor serii, Agnieszki Wielądek. Kolejne tomy mają pojawiać się, co kwartał. My nie możemy się już doczekać!

Sięgniesz po komiksy o przygodach czarodziejek W.I.T.C.H.? Jeśli masz w planach lekturę, tom pierwszy cyklu znajdziesz tutaj.